Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 9
Performanca e shkėlqyer e mesfushorit tė Chelseat, Eden Hazard, ka bėrė qė dy klubet e fuqishme botėrore, Real Madrid dhe PSG tė vihen nė ndjekje tė tij.
Fiorentina ka arritur qė tė ndalė Juventusin nė njė barazim 0-0, pėr tė ashpėrsuar kėshtu edhe mė tej luftėn pėr pozitat e para nė tabelė.
04 dhjetor - Reperi i njohur kosovar Kreshnik Fazliu, i njohur mė shumė nė opinion si Mc Kresha ka vizituar Shkėndijėn, ndėrsa me kėtė rast drejtuesit i kanė dhuruar fanellėn e klubit me numrin 10-tė.
03 dhjetor - Njė gjyqtarė ka mbetur pa ndjenja pėr disa sekonda pasi ėshtė goditur nė kokė nga njė basketbollistė.
02 dhjetor - President i UEFA-sė
Ish reprezentuesi i Anglisė, tė shtunėn pasdite, sė bashku me tė bitin, Brooklyn, kanė pėsuar njė aksident me veturė nė rrugėt e Londrės.
01.dhjetor - Messi nuk e meriton Topin e Artė kėtė vit
30 nėntor - Barcelona ka arritur te fitorja ndaj Valencias me njė gol tė vonshėm, nė ndeshjen e javės sė 13-tė nė La Liga qė u zhvillua nė Estadio de Mestalla.
Skuadra e Renovės nė terren vendas me rezultatin 3:0 e ka mundur Vardarin, ndėrsa ekipi i Shkėndijės sot ka shėnuar fitore si mysafir nė ndeshjen kundėr Sileksit me rezultat 0:1.
Anėsori i kombėtares sė Shqipėrisė, Ermir Lenjani, ėshtė shprehur i kėnaqur me paraqitjen e skuadrės sė tij kundėr Francės.
Cristiano Ronaldo ėshtė bėrė golashėnuesi mė i mirė nė histori tė Kampionatit Evropian (duke pėrfshirė fazat kualifikuese dhe ato finale), me golin qė shėnoi pėr kombėtaren e tij kundėr Armenisė.
Tetovė, 10 nėntor - Kryesia e klubit ka shqiptuar masa ndėshkuese pėr tė gjithė ekipin, qė gjobitet me 70% tė pagės mujore. Njėkohėsisht i kėrkohet ndjesė publikut pėr performansėn jo dinjitoze, ndėrsa paralajmėrohet se janari do tė sjellė ndryshi...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio