Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 8
12 janar - Sonte nė mbrėmje tė gjithė sytė e adhuruesve tė futbollit janė nė Zurich tė Zvicrės, ku do tė ndahet ēmimi pėr futbollistin mė tė mirė nė botė pėr vitin 2014.
26 dhjetor-Shkėndija ka treguar edhe anėn e saj humane, duke dhuruar pako pėr fėmijėt me nevoja tė posaēme nė paralelet tek Qendra Ditore nė Tetovė dhe tjetra nė kuadėr tė shkollės fillore Liria.
23 dhjetor-Besir Demiri me futboll ka nisur tė meret nė moshėn 8-tė vjeēare te shkolla e futbollit Beshiktash nė Shkup, para se tė kalojė te skuadra e vendlindjes sė tij, Shkėndija e Haraēinės. Mė vonė do tė kalonte te KF Albarsa, para se ndryshim...
21 dhjetor-Organizator teknik i edicionit tė Katėrt me radhė tė turneut ishte klub nga Peja” Besa” ,Nė kėtė eveniment ka pasur gjithsej 12 meēe me boksierė nga klubet e Kosovės,Shqipėris dhe Maqedonisė Klubi nga Tetova “Shkėndija boks” nė turn...
21 dhjetor - Cristinao Ronaldoė ėshtė lojtari i vetėm nė historinė e futbollit qė ka arritur tė fitojė gjithēka me tė dy skuadrat.
21 dhjetor-Nė meēin qė zgjati 12 raunde, Krasniqi tregoi edhe njė herė se ishte mė i pėrgatitur se boksieri polak, ndėrsa nė kėtė fitore, shumė e ndihmuan edhe bashkėvendėsit shqiptarė, qė kishin mbushur sallėn ku zhvillohej meēi. Boskieri junikas...
17 dhjetor - Sergio Ramos ka festuar golin e mbrėmshėm ndaj Cruz Azul duke formuar shqiponjėn dy krenare me duar.
15 dhjetor - Barcelona do tė ketė njė sfidė tė vėshtirė nė 16-shen e fundit tė Ligės sė Kampionėve, ndryshe nga rivalė tjerė spanjollė, Real Madrid dhe Atletico Madrid.
13 dhjetor - Real Madridi ka shėnuar fitoren e 20-tė radhazi nė udhėtim me rezultat 4-1 ndaj Almerias, pėr tė thyer kėshtu rekordin e Barcelonės prej 18 fitoreve radhazi.
06 dhjetor - Sulmuesi Karim Benzema
Menaxheri i Boca Juniors, Jose Requejo, ka folur pėr blerjen e sulmuesit tė Juventusit, Carlos Tevez.
Menaxherja e pėrgjithshme e Milanit, Barbara Berlusconi, ka bėrė tė ditur planet pėr ndėrtimin e stadiumit tė ri, i cili do tė inaugurohet nė vitin 2020.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio