Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 7
7 Shkurt - Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka vendosur qė edhe nė derbin e madh kundėr Real Madridit, skuadra e tij tė luaj me stilin e njėjtė.
1 shkurt-Boksieri shqiptar Nuri Seferi ka falėnderuar mbėshtetėsit e tij pėr pėrkrahjen nė meēin ndaj Krzystof Glowackit, tė cilin e humbi pas vendimit tė gjyqtarėve.
Wolfsburgu ka arritur qė tė dėshmojė se do tė jetė pretendent pėr titull kėtė sezon nė Bundesliga pasi e ka mposhtur Bayern Munichun me rezultat 4-1 nė VW Arena. Kjo ėshtė humbja e parė kėtė sezon pėr bavarezėt nė Bundesliga.
Ėshtė bėrė matja zyrtare e boksierėve Nuri Seferi dhe polakut Krzystof Glowacki. Matje shumė interesante dhe nuk kanė kaluar edhe pa tensione sportive, siē ndodh gjithmonė nė sporte luftarake.
25 janar-«Po ashtu dua qė nė kėtė rast tė falėnderoj edhe ish kampionin e botės Juan Carlos Gomez , Sparing Partnerin tim i cili u stėrvit sėbashku me mua gjatė stėrvitjeve intensive qė kisha nė kėtė periudhė. Shpresoj qė mbėshtetja juaj nuk do tė...
24 janar - Reali i Madridit transferon super talentin nga Brazili
24 Janar - Fitorja e Shqipėrisė kundėr Portugalisė nė kuadėr tė kualifikimeve pėr Kampionatin Evropian 2016 ėshtė pėrzgjedhur nga UEFA
23 janar-Sa i pėrket sezonit pranveror, unė si gjithmonė jam optimist, pres njė Shkėndijė tė vėrtetė si qė dėshirojnė pronarėt dhe tifozėt tanė, besoj nė shumė fitore dhe nė pėrmirėsim tė pozitės momentale” tha Adrian Kozniku.
Gjiganti i veshjeve sportive, Adidas raportohet se ėshtė i gatshėm qė ta ndihmojė financiarisht Manchester Unitedin qė ta transferojė Messin nė Old Trafford.
16 janar-Mevlan Adili ėshtė mė i ri nė moshė dhe vjen si futbollist perspektiv. Rjedh nga shkolla e KF Shkupit, ku ishte standard nė ekipin e parė qė pėr momentin ėshtė lider i Ligės sė Dytė. Adili me Shkėndijėn ka firmosur kontratė pėr 2 vitet e ...
13 janar-Ndryshe, Enes Azizi ėshtė i lindur nė Lozanė tė Zvicrės dhe ka nėnshtetėsi zvicerane dhe shqiptare. Me futboll ka nisur tė meret te skuadra e Lozan Sport, pėr tė qenė mė pas njė periudhė pjesė e Dardania Lozanės.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio