Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 5
Tetovė, 08 prill - Ndėrsa nė pjesėn e dytė gjegjiėsisht nė minutėn e 50 Renova ka kaluar nė epėrsi me rezultat 1-0 pėrmes futbollistit Emran Ramadani. Nė minutėn e 63 Shkėndija ka ngelur me 30 futbollistė pasi qė Pollozhani ndėshkohet me karton tė kuq. 10 minuta mė vonė Shkėndija ngel me 9 futbollistė pasi qė edhe Sedat Berisha ndėshkohet ma kar...
30 mars-Ndėrkohė, ‘sportske.net’ kishte kėtė titull: “Problem pėr serbėt, fitore e re e Shqipėrisė”
29 mars-Shqipėria nesėr do tė pėrballet me Armeninė nė Elbasan Arena pėr ndeshjen kualifikuese pėr Euro 2016. Dhe, sipas raporteve tė fundit qė arrijnė nga mediat, mėsojmė se plotė 12 mijė tifozė duhet tė vendosin plisat mbi kokat e tyre. Pėrndrys...
Mediat angleze raportojnė se drejtuesit e Manchester Unitedit po pėrgatiten pėr ta rikthyer nė shtėpi ish-yllin e tyre, Cristiano Ronaldon.
Trajneri italian i Kombėtares sė Shqipėrisė edhe njėherė do t’i besoj sistemit 4-5-1, dhe kėsaj radhe kėrkon tė fitoj me tė.
27 Mars - Nė kėtė fotografi shihen futbollistėt e kombėtares shqiptare pas namazit tė Xhumasė tek bėjnė njė foto tė pėrbashkėt me imamin e njė xhamie nė Durrės.
22 mars-Haxhi Krasniqi kishte disa goditje tė forta nė raundin e nėntė, por gjermani pavarėsisht se ishte gati tė rrėzohej arriti tė qėndronte nė kėmbė. Pėrpos kėsaj gjermani “dridhi” Krasniqin qė pėsoi nokdaun.
17 Mars - Tashmė gjithēka fillon tė marrė njė kahje akoma mė serioze pėr klubin e Barcelonės!
15 mars-Rezultati pėrfundimtarė nga ky takim ishte 0-0.Kėshtu ekipi tetovarė nuk arriti qė tė vazhdojė me fitoret tė cilėt u shėnoi nė dy ndeshjet paraprake.
Chelsea u eliminua nga Liga e Kampionėve por ky eliminim si duket vetėm i ka motivuar londinezėt.
11 mars-Shkėndija ka kaluar nė epėrsi nė minutėn e 56 tė pjesės sė dytė pėrmes Kirovskit, kurse goli i dytrė ėshtė shėnuar nė minutėn e 93 nga futbollisti Salazar.
10 mars-Tė dy golat nė kėtė ndeshje i ka shėnuar Izair Emini, nė minutėn e 9 dhe tė 13. Nė minutėn e 24 futbollisti Mickovski ėshtė ndėshkuar me karton tė kuq, ndėrsa nė minutėn e 39 ekipi mysafir vetėm zvogėloi epėrsinė nė 2-1.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio