Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 4
Dy magji tė Messi-t dhe goli i Neymar mposhtin 3-0 Bajernin e Pep Guardiola-s dhe i japin mundėsinė Barcelonės tė hedhė njė hap tė sigurt drejt finales sė madhe tė Berlinit.
Manchester United mėsohet se dėshiron ta ofrojė anėsorin shqiptar Adnan Januzaj pėr tė nėnshkruar me Memphis Depay.
Mesfushori shqiptar i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka, ka zbuluar se ai ėshtė duke luajtur me brinjė tė thyer.
3 maj-Mayweather nisi sulmin e hershėm ndaj filipiniezit siē i fitoi edhe raundet tjera pėr tė dalė i pari nė tė tri vlerėsimet e gjyqtarėve nė meēin qė konsiderohet si mė fitimprurėsi i tė gjitha kohėve.
24 Prill - Nė Nyon tė Zvicrės ėshtė bėrė tėrheqja e shortit pėr ndeshjet gjysmėfinale tė Champion Leagues
24 Prill - Sot nė Zvicėr ėshtė hedhuur shorti i ligės sė kanpionve
24 Prill - Ka filluar ceremonia e tėrheqjes sė shorit nė Nyon tė Zvicrės
Pas incidenteve tė fundit qė ndodhėn nė Goshincė tė Likovės Federata e futbollit tė Maqedonisė ka vendosur tė shtyjė pėr afat tė pacaktuar zhvillimin e ndeshjes Shkėndija-Vardari. Vendimi pėr orarin e ri merret tė mėrkurėn.
Shkėlzen Gashi ėshtė dėnuar me tri ndeshje moslojė nga Federata Zvicerane e Futbollit pėr kartonin e kuq qė mori nė ndeshjen kundėr FC Zurich.
Ishte njė periudhė gjatė tė cilės tė gjithė e kritikuan Cristiano Ronaldon, mirėpo futbollisti mė i mirė nė botė nė dy vitet e fundit, u kthye nė mėnyrė tė furishme.
Tetovė, 14 Prill - “Ballistėt nesėr bėjnė BOJKOT ! Si pasojė e performansės tė lojtarėve tė klubit tonė, ne Ballistėt vendosėm qė e vetmja mėnyrė pėr tė shprehur pakėnaqėsinė tonė ėshtė nėpėrmjet bojkotit.
Vuajtėn deri nė fund, por nė fund e arritėn golin e shumėkėrkuar qė ia siguroi tri pikė.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio