Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 2
12 Tetor - Pėrveē Tiranės,Prishtinė, dhe qyteteve tė tjera shqipfolėse, edhe shqiptarėt e Malit tė Zi, Maqedonise, Kosovces e Lugines se Presheves kane festuar neper rruge.
12 Tetor - Magjike! Shqipėria kualifikohet pėr herė tė parė nė Europian. Dje kuqezinjtė e Xhani De Biazit vulosėn gjithēka nė Armeni dhe tashmė janė zyrtarisht nė “Francė 2016″
11 Tetor - Shqipėria mundi Armeninė me rezultat 0-3 dhe me kėtė fitore siguroi shkuarjen nė Francė 2016
11 Tetor - Italiani i pankinės kuqezi beson se Shqipėria do tė arrijė fitoren historike qė do ta ēojė pėr herė tė parė nė Europian.
09 Tetor - E pėrditshmja serbe Kurir.rs shkruan: “Serbia me golat e Kolarov dhe Ljajic deklason Shqipėrinė.
09 Tetor - Kapiteni i Kombėtares shqiptare, Lorik Cana ka thėnė se ai e merr pėrgjegjėsinė pėr humbjen ndaj Serbisė, pasi duhej tė ishte mė kėmbėngulės pėr tu rreshtuar mė mirė.
08 Tetor - Formacioni i De Biasit sonte qė luajnė kundėr Sėrbisė e kanė prejardhjen nga gjitha vendet ku flitet Shqip
08 Tetor - Ka nisur hyrja e tifozėve nė stadiumin “Elbasan Arena”.
08 Tetor - Modelja serbe, Natas Saviaj ka thėnė se ėshtė marrė vesh me Edi Ramėn pėr rezultain e ndeshjes Shqipėri-Serbi.
08 Tetor - Megjithėse kishte premtuar, nuk do tė jetė pranė lojtarėve serbė. Kryeministri i Serbisė, Aleksandar Vucic nuk do tė udhėtoj pėr nė Elbasan Arena pėr ta ndjekur ndeshjen Shqipėri-Serbi.
12 gusht-Pjesė e kėtyre tė fundit ishte dy vite tė plota, ndėrsa vitin e fundit kaloi nė radhėt e Teteksit po nga Tetova.Pas ndeshjeve mbresėlėnėse nė kėto klube Halimi mori njė ofertė nga menaxheri i mirėnjohur shqiptar nga Tirana, Andi Zorba
20 korrik - Z. Lazim Destani ka sjellė pėrforcime nė strukturėn e klubit duke e emėruar nė postin e presidentit Prof. Dr. Abdylmenaf Bexhetin.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio