Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 11
Borusia Dortmund Arsenal ėshtė pėrballja mė interesante e mbrėmjes sė parė tė sezonit tė ri nė Ligėn e Kampionėve. Duel shqiptar sjell takimi nė Stamboll, ku Blerim Xhemaili me ekipin e ri Gallatasarajin pret Anderlehtin qė drejtohet nga Besnik Hasi.
Marco Verratti dhe Paris Saint Germain, njė martesė qė do tė zgjasė tė paktėn deri nė vitin 2019. Nė njė komunikatė nė faqen e tij nė internet klubi parizien bėri me dije se ka zgjatur kontratėn me mesfushorin e talentuar italian deri mė 30 Qershor tė vitit 2019.
Pėrballja e zhvilluar nė kuadėr tė mbrėmjes sė dueleve tė kikboksit botėror, Tatneft Cup, ndėrsa kikboksieri pejan ka qenė “kafshatė e madhe” pėr rusin.
Kandidati pėr president tė FIFA-s, Jerome Champagne, njihet si mbėshtetės i futbollit tė Kosovės, ndėrkaq kishte qėndruar nė Kosovė mė 5 mars tė kėtij viti.
Mesfushori kosovar ka thėnė se do tė jetė nė fushė nė ndeshjen ndaj Serbisė.
Rezultati ka qenė i thellė dhe se pas provokimeve tė basketbollistėve serb, amerikanėt vazhdimisht kanė mbajtur epėrsinė e thellė duke pėrfunduar ndeshja me 129: 92.
Sipas “Daily Express”, 29-vjeēari kėrkon tė ndryshojė ambient pėr t’u rikthyer nė “Old Trafford”.
Ardian Kozniku nė ndeshjen e parė si trajner i skuadrės tetovare ka shėnuar fitore me rezultat 3:0 pėrballė Sileksit.
Maqedonia ka pėsuar debakėl tė thellė 5:1 nga Spanja. Nė ndeshjen e parė kualifikuese pėr Kampionatin europian EURO 2016, Maqedonia nuk ėshtė paraqitur aspak mirė dhe ka humbur me rezultat tė thellė.
08 Shtator - Heroi i kėtij triumfit tė Shqipėrisė ishte sulmuesi Bekim Balaj i cili realizoi golin e vetėm nė minutėn e 53-tė
Tetovė, 04 Shtator - Zivcerani Mathias Walter nuk do tė jetė mė drejtor sportiv i Shkėndijės. Kėtė detyrė nė tė ardhmen do ta ushtrojė, ish-futbollisti i kėtij klubi, Nebi Mustafi.
2 shtator-Mėsohet se gjatė ditės sė sotme do tė vendosen kontaktet e para, ndėrsa nė mbrėmje mund tė finalizohen detajet

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio