Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 10
Flamuri i Republikės sė Kosovės ishte i vendosur nė selinė e FIFA-s nė Zurich.
Trajneri i Italisė, Antonio Conte ka folur pėr miqėsoren kundėr Shqipėrisė.
01 Nentor - “Pėrshėndetje! Shumė media shqiptare jo profesionale kanė pėrhapur dezinformata, Lorik Cana nuk ka pėsuar asnjė aksident”, thuhet nė profilin e tij zyrtar.
Tetovė, 29 tetor - Shkėndija vahdon serinė e fitoreve pas Horizontit, ishte skuadra e Metalurgut, e cila shijoi disfatėn 1-2 nė Tetovė. Ndėrsa Renova si mysafirė, me 1-0 mundi Pelisterin nė Manastir.
22 tetor-KB Shkėndia boks –Tetovė nė kėtė javė u paraqit me gjashtė boksier, pėr boksierin mė tė mire tė klubit Lulzim Ismaili nuk kishte kundėrshtarė qė edhe ai kėtė vit tė mbroj titullin kampoin.Krenarinė klubit ja ktheu boksieri Shpend Gafuri ...
19 tetor- Por deri nė fund edhe pse kishin disa raste pėr tė shėnuar shkėndija nuk arriti qė tė barazojė rezultatin. Pėr shkaqe sigurie ekipi i SHkėndijės dhe Vardarit janė dakorduar qė nė ndeshjet mes tyre tė mos udhėtojnė tifozė mysafirė.
17 tetor-Vendimi pėr mėrėveshjen e arritur KF Shkėndija dhe KF Vardari e prezantuan nė mbledhjen teknike tė organizuar nė ‘Shtėpinė e futbollit’ nė tė cilėn morėn pjesė persona pėrgjegjės nga Ministria pėr Punė tė Brendshme e R.M., pėrfaqėsues nga...
15 Tetor - Pas tmerrit tė pėrjetuar nė Beograd, futbollistėt e Kombėtares shqiptare janė pritur si heronj nė Aeroportin e Rinasit.
28 shtator-Ka qenė Sedat Berisha ai i cili ka shėnuar golin e patė nė minutėn e 18 tė takimit pėr gėzim tė madh nė stadiumin e qytetit nė Tetovė tė mijėra tifozėve.
27 Shtator - Kryesia e Shkėndijės ka njoftuar drejtuesit e Teteksit se nuk do tė lejohet hyrja nė stadium e grupit tė tifozėve ‘Vojvodi’ pėr takimin tė dielės
24 shtator - Me kėtė rezultat u shkua nė pushim, kurse nė pjesėn e dytė Shkėndija nė minutėn e 77 ka arritur tė shėnojė golin e fitores pėr gėzim tė madh tė tifozėve tetovarė.
Shkėndija tash pėr tash mban vendin e pestė me 12 pikė ose ka 6 me pak se Vardari i Shkupit. Renova e Xhepēishtit nga Tetova befasoi pėr tė keq, e cila si vendas u mund me rezultat 3:2 nga Turnovo.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio