Televizioni Koha
Ballina > Sport
11 Nėntor - Enzo Scifo, selektori i ekipit U-21 tė Belgjikės, ka kritikuar ashpėr Adnan Januzajn.
09 Nėntor - Cristiano Ronaldo mund tė mbetet jashtė garės pėr ‘Topin e Artė’
05 Nėntor - Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema rrezikon tė dėnohet me deri nė shtatė vjet burg pasi ka pranuar se ishte i pėrfshirė nė pėrpjekjet pėr shantazhin ndaj bashkėlojtarit tė tij nga Kombėtarja franceze, Mathieu Valbuena.
05 Nėntor - Tashmė nuk ka diēka tė fshehur. Kalimi i Cristiano Ronaldos te Paris Saint-Germain ėshtė mė se e mundur.
03 Nėntor - Sot nė zyrat e FFM-sė nė Shkup ėshtė hedhur shorti pėr dyshet e fazės sė ēerekfinales sė Kupės sė Maqedonisė.
2 Nėntor - Barcelona ka marrė njė lajm tė hidhur mėngjesin e sotshėn pėr Lionel Messin
26 tetor-Ne si Shkėndijė gjithēka qė kėrkojmė ėshtė gjykim tė drejtė dhe korrekt nė ēdo ndeshje, sepse ne investojmė dhe duam tė garojmė nė mėnyrė sportive, dhe nėse ndodh qė tė mundemi, ajo tė jetė nė mėnyrė korrekte”, thuhet nė reagimin e KF Shk...
26 Tetor - Kryendeshja e javės sė 11-tė, tė elitės sė futbollit vendor Vardari – Shkėndija ėshtė mbyllur me barazimin pa gola
19 Tetor - Duket se tifozėt e Beshiktashit e kanė marė seriozisht festimin e Toshiq qė e bėri ndaj Shqipėrisė duke i nxjerė tre gishta.
18 Tetor - Nė Nyon tė Zvicrės ėshtė hedhur shorti i barazhit pėr kualifikimet nė Kampionatin Evropian.
Tetovė, 15 Tetor - Nė turneun nderkombetare kushtuar pesė vjetorin e themelimit nėn moton “5 VJET ME JU” do te boksojne tė gjithė boksierėt mė tė mirė tė Kosovės,Shqiperisė dhe Maqedonisė.
14 Tetor - Gianni de Biasi do tė vazhdojė tė mbetet trajneri i Shqipėrisė, kėtė e ka konfirmuar Armando Duka.

Copyright © 2021 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio