Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon > Faqja 6
28 gusht- Pėr punėn shkencore dhe angazhimin e tij nė planin shoqėror, politik dhe kombėtar mori shumė mirėnjohje dhe dekorata, ndėr tė cilat edhe “Medaljen e Artė tė Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit” nga Presidenti historik I. Rugova nė vitin 2003 dhe ēmimin “Nderi i Kombit” nga Presidenti i Shqipėrisė, B. Nishani nė vitin 2014.
21 gusht- Kryeministri jep argumentet e tij, pėrse nuk ka probleme brenda koalicionit, siē ėshtė pėrfolur masivisht nė media gjatė dy muajve tė fundit. Shefi i qeverisė shqiptare pohon se do tė ketė edhe reformim tė Kodit aktual Zgjedhor.
13 gusht- Gjatė mbledhjes ėshtė diskutuar pėr buxhetin afatmesėm tė bashkisė dhe banesat sociale. Veliaj ka thėnė se “borxhi aktual i bashkisė ėshtė 30 milionė dollarė. Kontraktuesit kanė 8 muaj pa marrė rrogat”.
10 Gusht - Aksidenti ka ndodhur nė afėrsi tė fshatit Kėrnjevė tė Velika Pllanės, natėn mes sė shtunės dhe tė dielės, rreth orės 2 e 20 minuta pas mesnate. Fėmijėt qė kanė humbur jetėn kanė qenė shtetas gjermanė, njėri nė moshė shtatėvjeēare kurse ...
01 Gusht - Policia malazeze mbrėmė e ka arrestuar Tunėn dhe Cozmanin nė Ulqin pasi qė tek ata ėshtė gjetur lėndė narkotike marihuanė.
31 korrik-Nė vendin e ngjarjes kishin dalė afėr 50 forca shpėtimi, duke filluar prej zjarrfikėsve, shėrbimet e shpėtimeve, policia, emergjenca, njė prift, tė cilėt u kujdesen edhe pėr familjen.
29 korrik-Lideri i PDK-sė, Hashim Thaēi tha se mbledhja e grupit parlamentar ka qenė e zakonshme pėr tė diskutuar pėr pikat e rendit tė ditės pėr seancėn e nesėrme, por qė kanė diskutuar edhe rreth Speciales, pėr tė cilėn kanė rekomanduar qė ripro...
29 korrik-Ai ka shtuar se nė Serbi nuk ka kampe pėr ushtrimin e luftėtarėve tė ISIS, por nuk pėrjashtohet mundėsia qė qendra pėr rekrutim tė ketė rreh e rreth saj, para sė gjithash nė Kosovė e Bosnjė e Hercegovinė.
28 korrik-Madje, Vuēiq kujton vizitėn e Ramės nė Beograd menjėherė pas ndeshjes sė futbollit nėntorin e kaluar si shembull pėr pėrmirėsimin e klimės nė Ballkan, ndėrsa konfirmon se do tė shkojė nė Shqipėri pėr takimin e kthimit tė kualifikueseve t...
25 korrik - Hetimi i pavarur dhe transparent pėr incidentin nė Kumanovė do tė jetė njė ndihmesė pėr tė gjithė”, kėto ndėrmjet tjerash tha Edi Rama nė intervistėn pėr Tv Telma.
25 korrik - Ushtria dhe xhandarmeria serbe orėve tė fundit ka zbarkuar nė Luginėn e Preshevės, respektivisht afėr kufirit me Kosovėn (pėrgjatė 117 km)
23 korrik- Ristiq ka njoftuar tė tubuarit se nuk ka policė shqiptarė nė kėtė pikė kufitare. Burimi i tesheshi.com, thekson se Ristiq ka hipur mė njė automjet tė KFOR-it dhe u ka thėnė tė tubuarve: “Nuk ka mė asnjė shqiptar nė kėtė pikė kufitare d...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio