Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon > Faqja 5
16 shtator-“Ka caktuar narkotrafikantėt nė administratė, nė Parlament, kryetarė bashkie. Emblema e Ramės janė roshėt, bushėt, bardhėt, ndonėt, peēėt e tė tjerė. Trafikantė tė dėnuar apo tė ndjekur qė administrojėn sot territore me pushtetin qė u dha Edi rama”, deklaroi kreu i PD.
16 shtator- “Gjithēka sot u shfaq kėtu dhe fatmirėsisht mori vulėn e dy partnerėve, dy ambasadorėve qė u pėrfshin drejt pėr drejtė nė emėr tė shteteve tė tyre nė kėtė pėrpjekje, nuk besoj se ishin gėnjeshtra dhe nuk besoj tė fusin ambasadorin amerikan tek ligji pėr dekriminalizmin”.
16 shtator-Pėrndryshe, Poēuēa nė shkurt tė kėtij viti, ėshtė arratisur nga Serbia para se tė shpallej flet-arresti pėr tė nga prokuroria, pasi kishte kėrcėnuar gratė nė tė zeza, nė atė kohė ai ishte zėdhėnės i njėsisė anti-terror pranė MUP-it tė S...
14 shtator- Bėhet e ditur se ndėrhyrja e mjekėve ishte e shpejtė dhe se fėmijėt nuk e kanė jetėn nė rrezik.
13 shtator- Ndryshe, nė kėto zgjedhje po marrin pjesė pesė lista zgjedhore – tri serbe e dy shqiptare, ndėrsa janė tė regjistruar rreth 10.500 votues, transmeton Koha.net.
13 shtator-Ismail Morina, i njohur me nofkėn Ballisti, ėshtė parė sot nė njė lokale nė Prishtinė duke darkuar me deputetin e Vetėvendosjes, Rexhep Selimin
12 shtator-Evropa nuk mund tė veprojė me standarde tė dyfishta, pra ndryshe pėr serbėt nė Kosovė e ndryshe pėr shqiptarėt nė Luginė tė Preshevės”, ėshtė shprehur Musliu, duke shtuar se me vendimin pėr krijimin e asociacionit do tė njoftohen edhe B...
10 shtator-Gjatė natės sė tė enjtes, policia kantonale e St. Gallen i ka arrestuar dy vrasėsit e dyshuar. Qė tė dy dyshohet se nė Ganterschėil SG kanė vrarė njė person. Ata ishin larguar me njė veturė tė kuqe tė tipit “Audi“.
9 shtator-Ambasada e Republikės sė Kosovės nė Zvicėr, tėrheqė vėrejtjen, se sipas ligjit dhe rregullave nė fuqi, lidhur me ardhjen nė Zvicėr pėr tė ushtruar veprimtari pune nė lėmitė e ndryshme, pra edhe artistike, nga autoritetet zvicerane kėrkoh...
8 shtator-Autoritet policore nga Stacioni nė Vushtrri thanė se prindi duke drejtuar automjetin ka aksidentuar rėndė djalin e tij tre vjeēar. Fėmija ėshtė dėrguar urgjentisht nė QKMF, por nuk nuk ka mundur tė mbijetojė plagėt e rėnda, duke gjetur ...
5 shtator-Kėshtu thuhet nė njė njoftim tė Komisionit tė Familjeve tė Heronjve dhe Dėshmorėve tė Kombit, tė cilėt sot nė ora 14:00 kanė organizuar njė tubim me familjarė tė heronjve dhe dėshmorėve tė kombit tė paraluftės ēlirimtare, tė rėnė nė form...
29 gusht-Sipas LVV-sė, Salih Zyba, sė bashku me punėtorėt e sigurimit kanė shkuar pėr t’i pyetur se kush janė dhe ēka po bėjnė nė parkingun e Komunės, ndėrsa policėt civilė kanė filluar menjėherė tė ofendojnė dhe pastaj ta godasin Salih Zybėn dhe ...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio