Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon > Faqja 4
Nga Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kryeministri Edi Rama lajmeroi organizimin e te parit samit te diasporas per te konsideruar opinionet, vlerėsimet, gjykimet dhe paragjykimet e mundshme nė Diasporė lidhur me Shqipėrinė. Ketij qellimi do t’I vije ne ndihme edhe anketa me diasporėn shqiptare nė Amerikė.
Prishtinė, 03 Tetor - Kėshilli Ekzekutiv i UNESCO-s, ėshtė thėnė se do tė shqyrtojė kėrkesėn e Kosovės pėr anėtarėsim nė kėtė Agjenci tė OKB-sė.
Prishtinė, 02 Tetor - Salih Morina, nėnkryetar i Grupit Parlamentar tė LDK-sė paralajmėron se partnerėt e koalicionit duhet tė vendosin pėr kėtė, sapo tė kthehet kryeministri Mustafa dhe zėvendėsi i tij, Hashim Thaēi, nga vizita nė Shtetet e Bashk...
Tiranė, 02 Tetor - Dy tė vdekur dhe njė i plagosur ėshtė bilanci i njė atentati, ndodhur mbrėmjen e sė enjtes pranė Lulishtes “1 Maji” nė Tiranė.
28 Shtator - Ai pėrmes Facebookut ka treguar se nė vitin 1997 themeluesit e Google-it e kishin lutur tė investonte nė idenė e tyre, por ai i kishte refuzuar.
21 shtator-Kėnga ėshtė njė bashkėpunim mes dy kėngėtarėve tė zhanreve tė ndryshme, gjegjėsisht REP-it dhe muzikės Popullore. Secili nė mėnyrėn e vet pėrcjell mesazhin kushtuar shqiptarėve tė Turqisė. Poashtu nė kėtė kėngė edhe njė recital nga Ēu...
21 Shtator - “Kumanova ėshtė njė dhimbje pėr shqiptarėt. Tė mos harrojmė kemi dhjetėra jetima, kemi gra qė kanė mbetur pa burra, familje qė janė nė zi.
19 shtator-Kalimi kufitar Harmica ka qenė plotėsisht i bllokuar. Policia e Sllovenisė ka gjuajtur gaz lotsjellės dhe njė grua ėshtė alivanosur, pas sė cilės refugjatėt janė tėrhequr.
17 shtator-Nėse me keni quajtur komandant pėr kėtė zonė unė jam nė gjendje me dhanė pėrgjegjėsi edhe para ligjit”, ka thėnė Haradinaj nė seancėn e Kuvendit tė Kosovės.
17 shtator-Kishte perėnduar tashmė koha e ish-bashkėluftėtarėve. Disa prej tyre lanė PDK-nė, duke u shpėrndarė nė parti mė tė vogla, disa tė tjerė u bėnė “radioaktivė” pėr shkak tė pėrfshirjes sė tyre nė korrupsion apo krime lufte. Kėshilltarėt kr...
17 shtator-Ekspertė tė anti-terrorit, por edhe ata tė SHISH kanė zbirtur nė terren dhe dy nga opsionet janė ose mbajtja nėn vėzhgim tė katėr pallateve si dhe banorėve tė tyre, ose zbrazja e pallateve disa orė para ndeshjes, transmeton javanews
16 shtat0r-Pėr Shtetet e Bashkuara krimi mbetet krim dhe si i tillė trajtohet njėsoj. Ndaj nė fjalėn e rastit, konferenca “Antidroga, njė histori suksesi” nuk ishte njė pengesė pėr kryediplomatin amerikan nė Tiranė tė fliste edhe pėr korrupsionin ...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio