Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon > Faqja 3
15 tetor- Duke u bazuar nė burimet e mediave serbe,tashme janė arrestuar dhjetė persona qe dyshohet se kane ber thirrje “Ubij, zakolji, da Srbin ne postoji” (Vrite, there, qė serbi tė mos ekzistojė).
15 tetor-“Kryesia e ka vendosur qė nuk do tė mbahet sot seancė sepse nuk ka kushte. Ju e dini qė salla e Kuvendit tė Kosovės ėshtė e mbyllur, pastrimi bėhet pėrmes kondicionerėve dhe nuk besoj qė sot do tė bėhen kushtet qė nė ato rrethana njerėzit do tė jenė pjesė e seancės parlamentare”, tha Zemaj
15 tetor-Me pas Donika ka planifikuar me deputetin Pal Lekajn dhe ajo e ka hedhur gazin lotsjellės”, ka thėnė gazetari INFOKUSI-t.
15 tetor- Opozita sėrish kanė hedhur gaz lotsjellės. Duket se ai qė ka hedhur gazin ka qenė deputeti Faton Topalli.Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thirrur shefat e grupit parlamentar nė takim ndėrkaq iu ka thėnė deputetėve tė dalin nga salla
14 tetor-Pas ndėrprerjes sė ndeshjes sė futbollit mes Serbisė dhe Shqipėrisė, Komisioni i Disiplinės nė UEFA dėnoi Shqipėrinė me humbje ndaj Serbisė me rezultatin 0-3 nė tavolinė.
Kosovė, 13 Tetor - Isha nė fshatin Ēagllavicė e kanė dal makinėn nė tė cilėn kemi qenė, dhe policėt kanė thėnė se kanė fletarrest pėr mua. Mirėpo polici nuk mė dha kurrfarė teksti. Ai nuk u prezantua. Meqė ne nuk dolėm nga makina pa na dhėnė fleta...
13 tetor-Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Baki Kelani ka sqaruar se deri tani, si pasojė e dhunės sė djeshme janė tė lėnduar 15 policė, ku tre prej tyre janė nė gjendje tė rėndė, si dhe njė qytetar i lėnduar nga dhuna e protestuesve
13 tetor-Ai nuk u prezantua. Meqė ne nuk dolėm nga makina pa na dhėnė fletarrestin, na nxorėn me dhunė, duke na thėnė se nė stacionin e policisė do tė na dhėnė fletarrerstin”, ka thėnė Kurti.
10 Tetor - Njeriu qė ngriti dronin nė stadiumin “Partizani” nė Beograd, tetorin e kaluar, do tė qėndrojė nė burg, nė njė periudhė tė pacaktuar.
08 Tetor - Dy automjete janė pėrfshirė nė njė aksident rrugor paraditen e sotme, nė tė dalė tė qytetit tė Vlorės.
Nėnkryetarja e VV-sė ka ripėrsėritur qėndrimin e tyre se nuk do tė lejojnė qė tė implementohet kjo marrėveshje, dhe qėnė Kosovė tė krijohen spitale etnike.
Tiranė, 07 Tetor - Njė ditė para ndeshjes Shqipėri- Serbi, Ismail Morina, tė njohur si Ballisti, ėshtė arrestuar nė Tiranė.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio