Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon > Faqja 2
01 Nentor - Lėkundjet, me intensitet 5.1 nė shkallėn Rihter e kanė patur epiqendrėn nė zonėn malore mes Bulqizės e Tiranės.
29 Tetor - Bahet publike dokumenti i cili tregon se nė vitin 1908/1909 shume qytete te Ballkanit ishin me popullsi shumice shqiptare.
29 tetor- Nė njėrėn nga pankartat e mbajtura nga deputetė tė Opozitės janė tė shkruara nė gjuhėn angleze me mbishkrimin “Ndal mohimit tė hegjemonizmit serb”.
24 tetor-Ato kanė raportuar lidhur me kėtė incident qė ka ndodhur dhe pse po protestohet nga deputetėt e opozitės. BBC nga Britania e madhe ka raportuar pėr hedhjen e gazit lotsjellės nė Kuvend me titullin “Deputetėt protestojnė me gaz lotsjellės ...
22 tetor-Rron Gjinovci nga shoqėria civile tha vendimi i ministrit Bajrami pėr shfuqizimin e vendimit tė Kėshillit drejtues pėr shkarkimin e rektorit Zejnullahu ėshtė njė fitore pėr shoqėrinė.
20 Tetor - Ja cilat janė bizneset e kėngėtarve mė tė mirnjohur Kosovarė.
Shkup, 19 Tetor - Sasho Mijallkovit, i cili javėn e kaluar u arrestua nė aeroportin e Beogradit, pėrveē revoles “Bereta”
19 Tetor - A pėrgatitet ndonjė sulm terorist nga Isisi nė ndonjė vend tė Europės
18 tetor-Ne e kuptojmė se edhe kėshilltarėt e kryeministrit janė shumė tė zėnė me punė, po ashtu e dimė se edhe kryeministri ka shumė ēėshtje tė hapura qė ėshtė duke u munduar t’i vendos nė vijė, por edhe rasti jonė ėshtė nga ato qė duhet tė jetė ...
17 tetor- Si u vranė djemtė tanė? Ēfarė po ndodh me tė burgosurit? Protesta nis nė ora 13:00 dhe ėshtė e dyta qė mbahet nė Pejė pėr “Kumanovėn”
16 tetor- Ndėrsa e ka akuzuar Dulen se shumė shpesh e ka pėrdorur fenė pėr politikė, Rama i ka kujtuar kreut tė PBDNJ se ortodoksėt shqiptarė nuk kanė qenė dhe nuk do tė jenė kurrė grekė, por vetėm nė juridiksionin e republikės sė Shqipėrisė.
Prishtinė, 15 Tetor - Opozita sėrish ka hedhur gaz lotėsjellės nė Kuvendin e Kosoves kėshtu qė ka detyruar kryetarin, Kadri Veseli ta ndėrpres seancėn.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio