Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon > Faqja 174
Tiranw, 28 prill - Ministri i Shėndetėsisė Nard Ndoka, ėshtė pezulluar sot nga detyra e kryetarit tė Partisė Demokristiane, forcė politike aleate e Partisė Demnokratrike qė kryeson qeverinė e kryeministrit Sali Berisha.Vendimi ėshtė marrė sot nga Kryesia e Partisė Demokristiane. Ajo gjithashtu zyrtarizimi se Nard Ndoka si Ministėr i Shėndetėsisė...
Presidenti francez Nikola Sarkozi deklaroi se hyrja e Ballkanit nė Evropė do ta stabilizojė kėtė rajon. Presidenti francez kėtė e deklaroi nė njė takim me gazetarėt, ku janė diskutuar politikat e brendshme dhe tė jashtmė tė Francės. Sipas tij, hyrja e Ballkanit nė Evropė ėshtė mėnyra pėr tė stabilizuar rajonin. “Nė Ballkan kemi pasur luftė bot...
Tetovė, 24 mars - Sot ėshtė nėnvjetori i ditės sė fillimit tė fushatės sė bombardimeve ajrore tė NATO-s , kundėr caqeve serbe nė Kosovė dhe Serbi. Intevenimi ushtarak i aleancės sė NATO-s, i cili pėrfundimishtė dėboi ushtrinė dhe policinė e regjim...
Tetovė, 18 mars-Njė diplomat perendimor nė Shkup deklaroi se shpėrthimi i depos sė armėve nė Gėrdec tė Shqipėrisė ishte njė akt i realizuar nga shėrbime sekrete tė rajonit pėr tė minuar anėtarėsimin e vendeve tė Kartės sė Adriatikut nė NATO.“Kjo ė...
Gostivar 16 janar - Pėr nderė tė veprave tė tre figuarve tė shquara shqiptare vėlėzėrve Jusuf e Bardhosh Gėrvalla dhe Kadri Zeka mbrėmė nė qendrėn pėr kultur nė Gostivar u mbajtė akademi pėrkujtimore Flaka e Janrit Gostivari 2008, e cila u organiz...
Tetovė, 4 janar - Sektori pėr punė tė brendėshme nė Gostivar ditėn e parė tė vitit tė ri ka realizuar njė aksion kontrollues nė objektin Hotelerik”Tallava” pronė e J.A. nga Gostivari, dhe pėr shkak tė dokumentacionit pėr identifikim dhe pėr dysh...
Tetovė 28 nėntor - Kryetari i PDSH-sė, Menduh Thaēi i shoqėruar nga zėvendėskryetari i Qeverisė sė maqedonisė pėr implementimn e marrėveshjes sė Ohėrit Imer Aliu, muarėn pjesėnė ceremoninė qendrore nė Vlorė ku u shėnua dita e 28 Nėntorit –Dita e...
Tetovė, 6 Nėntor - Fondacioni Konrad Adenauer nė bashkėpunim me Fondacionin Eduardo Frei ka mbajtur nė seri trajnimesh nė fushėn e komunikimin politik. Kjo ka tubuar pėr tre ditė me rradhė nė Mavrovė forumet rinore te partive djathiste tė PDSH...
Nje delegacion i Komitetit Evropian pėr Ēėshtje ekonomiko-sociale sot zhvilloi njė takim pune me kryetarin e komunės sė Gostivarit Nevzat Bejta. Qėllimi i delegacionit tė pėrbėrė nga Miklosh Barabas nėnkryetar dhe Cveto Stantic dhe Loic Defaje an...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio