Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Rajon
14 nėntor-“Tani e keni radhėn ju! Filloi lufta e shenjtė ndaj atyre qė janė pėrfshirė nė luftėn kundėr shtetit islamik. Do dridheni dhe do gjunjėzoheni para Allahut”, shkruhet nė mesazh.
14 nėntor- Ai ishte bėrė i famshėm qė nga projekti filmik “Treshi pėrsheshi”, i pėrbashkėt me Rasim Thaēi, apo i njohur si Cima, dhe Sevdai Radogoshin, i njohur si Qumili, shkruan Gazeta Express.
Gjilan, 12 Nėntor - Dje njė trup gjykues i Gjykatės Themelore nė Gjilan shpalli fajtor tė pandehurin Lirim Jakupi, pėr njė vepėr penale tė vrasjes sė rėndė nė tentativė, nė lidhje me incidentin e tė shtėnave me armė nė Tetovė kundėr policisė maqed...
12 nėntor-Kėshtu gjatė vitit tė kaluar, Kosova ka pėrfituar 4 milionė euro donacione pėr ushtri, derisa Shqipėria kishte pėrfituar 2.6, Maqedonia 3.6, Serbia 1.8, Mali i Zi 1.2.
11 Nėntor - Studentė nga universitete nė tė gjithė vendin janė mbledhur nė sheshin para kryeministrisė, kėmbėkryq me thirrjet “S’ka mė heshtje, s’ka mė pritje por ka vetėm brohoritje, kundėr dhunės tarifore, kundėr dhunės policore”
11 nėntor- Si pasojė e kėsaj ka pasur dėme tė shumta materiale por fatmirėsisht nuk raportohet pėr tė lėnduar. Dėmtime kanė pėsuar edhe disa automjete tė parkuara pranė pikės sė karburantit. Gjatė dėshmisė sė dhėnė nė polici, Ēela ka thėnė se nuk...
10 Nėntor - Shqipėria nuk do tė marrė pjesė nė Sesionin e 9-tė tė Asamblesė Parlamentare tė Organizatės pėr Bashkėpunim Islamik (OBI), qė do tė zhvillohet mė 18-19 shkurt nė Teheran.
09 Nėntor - Shumica e shteteve muslimane si Arabia Saudite, Palestina dhe disa tė tjerė kanė votuar kundėr Kosovės nė Unesko
09 Nėntor - Rusia fitoi kundėr Shba-sė, Gjermanisė, Francės nė Unesko
05 Nentor - Rrėmbimi dhe zhdukja e Remzi Hoxhės ėshtė bėrė objekt debati sot nė Kuvend. Deputeti socialist Erjon Braēe i kėrkoi deputetit Sali Berisha tė tregojė se ku janė eshtrat e biznesmenit Hoxha.
04 Nėntor - Njė kazino u grabit dy ditė mė parė nė Sarandė nga dy persona tė maskuar tė cilėt nėn kėrcėnimin e armės mundėn tė vjedhin 2 milionė lekė tė rinj.
02 tetor - 54-vjeēari Besir Ziberi, lindur nė Tetovė, u arrestua gjatė kalimit nė Qafė-Thanė.

Copyright © 2021 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio