Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Maqedoni > Faqja 5
10 Nėntor - Dje rreth mesditės, nė rrugėn lokale tė fshatit Balindol-Gostivar, ka ndodhur njė pėrplasje ku janė tė pėrfshirė njė makinė “Opel” me targa tė Gostivarit, i drejtuar nga Z.F. 53-vjeēar dhe tre vjeēar, qė tė dytė nga ky fshat.
10 Nėntor - Sot nė Ambasadėn e Suedisė nė Shkup ėshtė realizuar njė takim mes kryetarit tė Lėvizjes, Bilall Kasami, dhe anėtarit tė Kryesisė Qendrore, Afrim Gashi me ambasadorin suedez, z. Mats Stefanson.
10 Nėntor - Ish zv ministri i shėndetėsisė, Vladimir Lazareviq me tė dhėnat e fundit po trondit Maqedoninė, pasi 600 deri 2000 pacient vdesin nė vit pėr shkak tė gabimeve tė mjekėve.
10 Nėntor - Shumica e mjekėve nė klinikat e Shkupit sot nė mėngjes kanė marė kėrcėnimet se do tė largohen nga puna dhe dėrgimin e tyre nė komisione disiplinore nėse nuk futen nė sallė operacioni, bėjnė tė ditur burime brenda spitaleve.
9 nėntor-Ne si organizatė qė veprojnė nė Tetovė dhe rrethinė, nė bashkėpunim me organizatat tjera kemi marrė pėrsipėr organizimin pėr mbledhjen e veshjeve dhe ushqimeve pėr fėmijė.
9 nėntor-“Ėshtė e papranueshme qė nė Qendrėn Klinike nė tė cilėn ēdo ditė hyjnė dhe dalin mijėra njerėz qė kėrkojnė ndihmė mjekėsore, dikujt t’i lejohet tė pėrdorė armė”, thuhet nė deklaratėn e LSDM-sė.
9 nėntor-Nė orėn 6:00 tė mėngjesit, do tė bėhet trajtimi rrugėve me substancėn, CMA AL 25 “KALCIUM MAGNEZIUM ACETAT”. Ky aktivitet i Komunės sė Tetovės do tė zgjatė disa ditė me radhė, ku do tė pėrfshihen tė gjitha akset rrugore dhe pritet qė nė k...
9 nėntor- Ndotja, gjegjėsisht koncetrimet janė mė larta gjatė orėve tė pasdites dhe gjatė natės. Kėshtu nė Tetovė maksimalisht janė matur 553 mikrkogramė, nė Karposh 400, Qendėr 350, Lisiēe 320, Rektorat dhe Miladinovcė nga 250, Manastir 200 dhe ...
9 nėntor- Incidenti nė tė cilin u lėndua mjeku ka ndodhur nė orėn 09:30 minuta nė repartin pė kirurgji abdominale. Mjeku, sipas burimeve tė spitalit, menjėherė pas incidentit ėshtė dėrguar nė sallė operacioni
9 nėntor-Kėshtu akuzojnė familjarėt e Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt nė lajmin e publikuar nga javorja “Fokus”.Dėshmia e tyre mbėshtetet tek fotot dhe video pamjet e publikuara nga grupi i armatosur, ku shihet qartė se Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj...
9 nėntor-Pėr momentin nė Spitalin Shtetėrorė po mbretėron njė koas i vėrtet. Tė gjithė pacientėt dhe personeli po evakuohen nga forcat policore. Jozyrtarisht mėsohet se shkak pėr incidentin ka qenė mosėprfillja e familjarėve nga ana e kir...
9 nėntor-Banorėt e Cėrnilishtes dhe Nerovės tė shqetėsuar me rrjedhėn e jetės shoqėrore dhe politike nė vend, si dhe tė zhgėnjyer nga partia nė pushtet ftuan Kryetarin e PDSH-sė, z.Menduh Thaēi pėr bashkėbisedim, me ē’rast fuqimisht i dhanė mbėsht...

Copyright © 2019 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio