Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Maqedoni > Faqja 3
11 nėntor-Zėvendėsministra shtesė tė tyre do tė jenė ministrat e deritanishėm, Mitko Ēavkov nė MPB dhe Dime Spasov nė Punė dhe politikė sociale, tė cilėt njė ditė mė parė edhe dhanė dorėheqje nga pozitat e ministrit.
11 Nėntor - Incidenti i fundit nė Spitalin Shtetėror tė Shkupit ku familjarėt e njė pacienti tė revoltuar nxorėn revolėn dhe plagosėn kirurgun maqedonas, Lubomir Ognjenovic kanė nxjer nė shesh defektet e vėrteta tė mjekėve, konkretisht tė marrjes sė ryshfetit.
11 Nėntor - Nė emisionin “Clik Plus”, nė TV21 – Maqedoni me gazetaren Anita Latifi, zėdhėnėsi i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI) Bujar Osmani, deklaroi se partia qė pėrfaqėson disa herė e ka lėshuar qeverinė me VMRO-DPMNE, duke aluduar nė i...
11 Nėntor - “Kjo krizė ishte mė e thella qė nga disa vitet, dhe nė kėtė krizė BDI nuk ka qenė pjesė e kėsaj krize. Ne si BDI qė nga fillimi I bisedimeve kemi qenė si subjekt shumė konstruktiv, duke I nxitė tė dyja partitė maqedonase nė arritjen e ...
11 Nėntor - Visar Fida ministėr pa resor i Bdi-sė sot ka dorzuar dorėheqjen nga pozita.
11 Nėntor - Nė mbledhjen e grupit punues tė pėrbėrė nga pėrfaqėsues tė Komunės sė Gostivarit, Ndėrmarrjes Publike Komunale, Ministrisė sė Ambientit dhe planifikimit hapsinor dhe qeverisė sė Zvicrės, ėshtė aprovuar projekti pėr sistemin e furnizimi...
11 Nėntor - Me tė mėsuar pėr aksionin qytetar “Meritojmė mė mirė”, vendosa tė kontribuojė me diēka personale. Njė pėrvojė e shėmtuar nga ato qė pėrsėriten pa ndėrprerė, pikėrisht pėr shkak tė qeverisjes sė papėrgjegjshme, tė keqe.
11 Nėntor - Dje njė foshnje ėshtė dėrguar ne spitalin klinik ne Manastir pa shenja jete nga prindėrit e tijė.
11 nėntor-Reformat sistemore duhet tė zbatohen, por njėkohėsisht, partitė politike nė Maqedoni, me ndihmėn e komunitetit ndėrkombėtar, duhet qė tė shohin mundėsinė e tejkalimit tė sfidės mė tė madhe me tė cilėn ballafaqohet Maqedonia, atė tė zgjid...
11 Nėntor - Kryeministri, Nikolla Gruevski gjatė 10 viteve tė fundit sa ėshtė kryeministėr i vendit ka harxhuar rekord 70 milion euro pėr reklamimin e punės sė tij.
11 nėntor-“Populli, cilin raport po e pret populli? Atė tė prokurores speciale!”, kėshtu ka shkruar nė profilin e saj nė facebook, Radmilla Shqerinska.
11 nėntor-Rilindja Demokratike Kombėtare fton tė gjith aktorėt politik vendas, qė e kanė sjellė vendin nė kėtė regres tė pakthyeshėm, tė pranojnė kėtė raport si prodhim direkt i sjelljes sė tyre, dhe tė mos fajėsojnė askėnd pėr kėtė raport tejet n...

Copyright © 2019 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio