Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Maqedoni > Faqja 2
12 nėntor-“Me vetė faktin se BE i ka dhėnė edhe njė raport pozitiv Maqedonisė, ajo na ka dhėnė me kėtė njė mundėsi qė Maqedonia tė vazhdojė rrugėn e Integrimeve dhe njė pjesė e kėtyre meritave i takon edhe BDI-sė, e cila ka kontribuar, pėr tejkalimin e krizės politike”, thotė Besimi.
Tetovė, 12 Nėntor - pas reagimeve tė shumta tė banorėve, Komuna e Tetovės pėrfundimisht ka filluar trajtimin e rrugėve me kalcium-acetat, masė pėr tė zbutur ndotjen e ajrit. Me kėtė metodė sipas institucioneve shėndetėsorė ndotja pritet tė ulet deri nė 30 pėr qind.
Tetovė, 12 Nėntor - Me moton “Unė jam mbrojtės i shėndetit tim” sot nė hapėsirat e shkollės fillorė “Liria” filloi implementimi i projektit “Si tė mbrohemi nga ftohja, ose gripi” projekt ky qė ėshtė paraparė tė realizohet me nxėnėsit e klasėve tė ...
Shkup, 12 Nėntor - Mjekėt e Qendrės klinike nė Shkup pėrmes protestės shprehėn pakėnaqėsinė pėr situatėn nė shėndetėsi dhe kėrkuan bashkėpunim mė tė madh me autoritetet shėndetėsore.
Tetovė, 12 nėntor - Rreth 2000 mijė hektarė tokė pjellore nė pjesėn e poshtme tė komunės sė Bogovinės dhe Bėrvenicės, nuk ka kanal pėr ujitje.
12 Nėntor - Prej 15 nėntor hyn nė fuqi detyrimi ligjor pėr posedim tė pajisjes dimėrore.
Tetovė, 12 Nėntor - Nė mėnyrė solemne nė Tetovė janė pėruruar punėt tek Hamami i vjetėr pėrkatėissht Galeria e Arteve Pamore e cila tėrėsisht ėshtė restauruar me ndihmė tė Agjencisė turke internacionale pėr bashkėpunim dhe zhvillim nė bashkėpunim ...
12 nėntor- Vet ministri i Arsimit Abdilaqim Ademi ka theksuar se kjo sallė do ti plotėsojė standardet dhe kriteret pėr disa disiplina tė sportit shkollor ku nxėnėsit dhe banorėt e Zhelinės do tė mund tė realizojnė aktivitete sportive dhe kultur...
12 nėntor-rsonat tani tė arrestuar e kanė blerė drogėn me ēmim 1900 euro pėr kilogram, kurse nė Strugė, Tetovė dhe Shkup e kanė shitur me ēmim deri pesėfish mė shtrenjtė”.
12 nėntor-Kontrolli nė portalet ėshtė imponuar pasiqė nė raportin e OSBE/ODIHR ishin vėrejt shkelje drastike nė raportimin e mediave nė procesin zgjedhor, qė ka ndikuar edhe nė vlerėsimet e pėrgjithshme pėr mediat.
12 nėntor- Krahas asaj, do ta vizitojė Institutin pėr film – Akademia filmike Ohėr, do tė marrė pjesė nė lėshimin nė pėrdorim tė rrugės sė rikonstruktuar “Risto Ēado” me kanalizim tė ndėrtuar fekal dhe trotoare nė lagjen Vidovishte dhe do tė mbaj...
11 nėntor- "Ne i kemi propozimet tona pėr harmonizimin dhe qetėsimin e raporteve ndėretnike, pėr dike ato propozime mund tė duken tė rėnda, propozimet do ti nxjerrim nė takimet e grupeve tė punės, ato propozime janė nė kuadėr tė platformės sė PDSH...

Copyright © 2019 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio