Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Maqedoni > Faqja 1134
Shoqata e pedodontėve pranė shoqėrisė stomatologjike shqiptare, dje mbajti njė seminar postedukativ pėr stomatologji, nė sallėn e komunės sė Tetovės.Nė seminar ishin tė pranishėm mbi 300 stomatolog nga Maqedonia.
Me qėllim inkurajimin e pushtetit lokal dhe qendrat lokale pėr punėsim, nė pėrgatitjen e strategjive lokale pėr punėsim, ministria e punės dhe politikės sociale sot nė Tetovė realizoi konferencėn rajonale pėr politikėn e punėsimit.
Sėmundja pranverore e bletėve ishte tema e seminarit qė u realizua sot nė Komunėn e Tetovės. Ky seminar ka pėrqėllim pėrgatitjen e bletarėve pėr stinėn qė vjen dhe mbrojtjen nga kjo sėmundje apo parazit qė tmos vijė deri tė zhdukja e bletėve.
Tė njejtat me ligjin e rri dedikuar partive politike duhet qė validitetin e tyre ta konfirmojnė jo sikur ka qenė deri tani nė katėr vite po nė dy vite.. Egziston edhe njė ndryshim tjetėr sa I pėrket ligjit tė rri pėr partitė politike, pra fjala ė...
Arritje tė mėdha pėr njė periudhė tė shkurtėr kohore. Ishte kjo baza e preskonferencės sė sotme qė mbajti drejtori I qendrės mjeksore tė Gostivarit Betim Dauti.. Zotri Dauti nė kėtė takim me Gazetarėt, shpalosi edhe listėn e borxheve qė ka trashė...

Copyright © 2019 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio