Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Maqedoni
15 nėntor-Panairi i librit shqip tani mė ka marrė karakterin e njė manifestimi tradicional kulturor nė qytetin e Tetovės, duke shtuar nė kėtė mėnyrė interesimin e lexuesit shqiptar nė kėto treva
15 nėntor- Kėshilli pėr Sigurim ka vendosur qė Armata e Republikės sė Maqedonisė (ARM) dhe Komiteti Drejtues tė ndėrmarrin tė gjitha masat e nevojshme nė rast tė ndryshimit tė situatės nė teren, mė konkretisht nėse kufizohet numri i migrantėve pėr hyrje nė shtetet e Evropės.
15 nėntor-Ndėrkohė ministri i Arsimit dhe Shkencės, Abdilaqim Ademi, sot kumtoi se me vendim tė Qeverisė, kėtij Universiteti do t’i shtohen edhe dy fakultete tė reja, Pedagogjiku dhe Bujqėsia, tė cilat do ta plotėsojnė mozaikun e tij shkencor.
14 nėntor- Nė kolegjium, siē informoi MPB-ja, ėshtė konstatuar se pėr momentin nuk ekziston kanosje konkrete pėr sigurinė e qytetarėve tė Republikės sė Maqedonisė dhe u miratuan disa konkluzione tė cilėt menjėherė do tė realizohen.
14 nėntor-Vajza e tij mbrėmė rreth orės 17 duke shkuar nė shtėpi nga Zhelina ku qėndronte si mysafire, mė pas ajo ėshtė zhdukur nė drejtim tė panjohur.
14 nėntor-Franca dhe populli francez do tė pėrballojnė kėtė sulm mbi mėnyrėn tonė tė jetesės bashkė me tė gjithė neve qė rreshtohemi nė rradhėt e atyre qė duan paqė, tolerancė, bashkėjetesė dhe mirėkuptim, e jo urrejtje ndėrnjerėzore.
14 nėntor-Nė emėr tė Partisė Demokratike Shqiptare dhe nė emrin tim personal, mė lejoni tė ju shpreh ngushėllime tė sinqerta dhe tė solidarizohemi me dhimbjen e Juaj, familjarėve tė viktimave dhe tė plagosurve tė tjerė. Nė kėto moment tė vėshtira...
13 nėntor-Tė gjitha veprimet tona nė periudhėn nė vijim do tė jenė nė funksion tė sigurimit tė cilėsisė dhe avansimit institucional tė shqiptarėve, u shpreh Ademi, duke paralajmėruar themelimin e dy fakulteteve nė kuadėr tė kėtij universiteti.
13 nėntor-Seanca e ardhshme pėr kėtė rast ėshtė caktuar pėr mė 2 dhjetor. Avokatėt e Zaevit ishin kundėr kėtij vendimi, sepse ata presin qė rastin "Puē" sė shpejti ta marrė pėrsipėr Prokurorja Speciale, Katica Janeva.
Tetovė, 13 Nėntor - Trupin e pajetė e ka gjetur vėllua i tė ndjerit, i cili mė pas ka njoftuar policinė dhe familjen. Policia nuk ka dalur me informacione rreth kėtij rasti, ndėrsa nė vendngjarje hetime kanė bėrė pjesėtarėt e SPB-sė dhe tė Prokuro...
13 nėntor-Kjo bėhet e ditur nė numrin e fundit tė revistės “Fokus”, e cila shkruan se informacionet e reja tė familjarėve tė tė rėnėve nga grupi i armatosur nė Kumanovė flasin se audoregjistrimi prej 3 orėve, ku dėgjohen zėrat e disa siē thuhet “f...
13 nėntor- Me pėrmbajtjen e telegramit tė njoftohen tė gjithė punėtorėt nė MPB", thuhet nė telegramin e nėnshkruar nga ministri i Punėve tė Brendshme Oliver Spasovski, i publikuar nė media. Nė funksionin e ministrit tė Punėve tė Brendshme Spasovs...

Copyright © 2021 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio