Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Botė > Faqja 6
18 Prill - Koreanet e samsungut kanė gabuar me paisjet e s6 dhe s6 edge ne sasinė e prodhimit
Francė, 14 Prill - Mediat Franceze kan publikuar dise infomaqcione se gjat mėngjesit tė sotėm autoritetet franceze kan dėbuar mė shumė se 200 persona kryesisht shqiptar duke u refuzuar tė drejtėn pėr azil tė cilėt ishin strehuar qė nga viti 2013.
Hillary Clinton filloi fushatėn e saj presidenciale pėr vitin 2016 ndėrsa njė pretendent tjetėr republikan pėrgatitet tė njoftojė kandidaturėn e tij.
12 prill- Policia amerikane tha se ky person ka vdekur, pasi e kishte qėlluar vetveten me armė, nė pjesėn perėndimore tė ndėrtesės nė Kapitoll. Policia ka njoftuar se ky person e kishte njė trastė shpine, njė valixhe dhe njė shkrim qė thoshte di...
10 prill-Ai ka paralajmėruar se luftetarėt e armatosur brenda kampit dhe forcat qeveritare siriane jashtė tij janė njė shpatė me dy teha pėr mijėra njerėzit e bllokuar brenda kampit.
1 prill-Fillimisht mediat turke raportuan se pas ndėrhyrjes sė forcave speciale, prokurori kishte mbetur i plagosur, por mė pas ishte ministri i Punėve tė Jashtme i Turqisė, Mevlut Ēavushoglu, i cili shkruajti nė "Tuiter" se Mehmet Selim Kiraz ka ...
27 Mars -Mjekėt kanė mbetur tė shokuar kur e kanė parė fėmijėn. Ai lindi nė njė spital nė Afrikėn e Jugut
27 Mars - Ėshtė fjalė pėr njė tė ri 23 vjeēar, mashkull, banor i regjionit tė Lozanės. Mėsohet jo-zyrtarisht se i ndjeri ėshtė nga familja e njohur Orllati, pronarė tė njė kompanie tė madhe e tė suksesshme tė ndėrtimit nga Lozana
27 Mars - Faqja Oikotimes.com na njeh me tė favorizuarit: Suedia, Italia dhe Estonia janė shtetet qė mund ta fitojnė ēmimin e madh.
27 Mars - Informata thonė se kapiteni, pasi nuk mund tė hynte nė kabinė, i kishte rėnė numrit pėr situata emergjente pėr tė hapur derėn, por kopiloti e kishte mbyllur sėrish kabinėn
24 mars-Ka zėra se avioni i 'GermanWings', i rrėzuar nė jug tė Francės, po udhėtonte shumė ulėt. Sipas 'France Info', avioni ėshtė pėrplasur nė kuotėn e 1800 metrave, ndėrkohė qė lartėsia e malit ku ėshtė rrėzuar arrin nė 3 mijė metra.Vendi i aksi...
17 Mars - Top modelja e famshme shqiptare Angela Martini ,para njė kohe ka pas deklaruar,se vetėm njė mashkull shqiptar e ka pasur nė jetėn e saj

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio