Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Botė > Faqja 5
23 qershor-Unė zgjodha kontaktin me qytetarin dhe jo fushatėn e luksit nė ekran, i bindur se kjo ishte zgjedhja mė e mirė pėr ju,” tha ai.“Fitues i kėsaj gare rezulton Erion Veliaj, tė cilin dua ta uroj dhe shpresoj qė tė mbajė premtimet dhe nuk do zhgėnjejė qytetarėt e Tiranės.
22 qershor-“Projekti do tė kushtojė rreth 210 milionė euro dhe do tė pėrfundojė gjatė dy viteve tė ardhshme. Qėllimi ynė ėshtė finalizimi i projektit para fillimit tė Kupės Botėrore tė FIFA-s mė 2018″, tha anėtar i bordit tė Limak, Serdar Bacaksız.
22 qershor-Festimi me gjestin e shqiponjės, i cili ėshtė kthyer tashmė nė njė mėnyrė tė re festimi kudo pėr shqiptarėt, nuk kishte si ti mungonte edhe Paradės Shqiptare nė Nju Jork
19 qershor-Edhe pse fillimisht u duk se tė dy krahėt do t’i jepnin pėlqimin e tyre, nisma u bllokua 5 muaj mė vonė nga njė grusht senatorėsh demokratė. Nuk ka ndonjė argument tė qenėsishėm qė tė mbėshtesė veprimin e tyre, do tė deklaronte asokohe ...
19 qershor- Ditė mė parė, u njoftua se njė qytet nė Belgjikė kishte vendosur njė korsi tė veēantė pėr personat qė pėrdorin telefonin kur ecin. Kjo nuk ishte iniciativė e qeverisė belge, por e njė dyqani qė merret me riparimin e telefonave intelig...
18 qershor-Qė nga viti 2003, satelitėt e NASA-s kanė identifikuar ujėrat nėntokėsore duke matur peshėn gravitacionale nė Tokė, duke vėnė nė dukje vendet ku pesha e lartė e ujit ka shkaktuar gravitet tė fortė, mė pas i kanė plotėsuar ndryshimet nė ...
12 qershor-Vitin e kaluar tė gjithė rekrutėt e rinj i janė bashkuar grupit tė ISIS-it i cili kohėt e fundit shpalli kalifatin dhe pushtimin e zonave tė reja nė Irak dhe Siri.
31 maj-Lajmi u njoftua nga Shtėpia e Bardhė pėrmes njė deklarate, e sipas zyrės sė zv.Presidentit, shkak ishte beteja e gjatė me tumorin nė tru, tė cilėn Beau nuk e fitoi.
23 Maj - Policia ndeshet me grupin kriminal, ku la shumė tė vrarė dhe disa tė plagosur .
SHBA, 04 Maj - Dy persona tė armatosur janė vrarė pasi hapėn zjarr jashtė njė konference tė mbajtur nė periferi tė Dallasit (SHBA). Gjithashtu, ėshtė plagosur njė roje sigurie e Curtis Culwell Center, aty ku po mbahej konferenca.
25 Prill - Avioni i Turkish Airlines me flakė nė ajėr dhe ėshtė detyruar tė bėjė ulje tė detyruar
19 Prill - Njė anije pėrmbyset nfėr kanalit te Siēilisė , sipas informatave tė para thuhet se nė anije janė rreth 700 emigrant nga Libija

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio