Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Botė > Faqja 41
Thashethemet pёr divorc tё dyshes filluan nё dhjetorin e kaluar pasi dyshja e famshme, qё lindi binjakėt Max dhe Emme nё shkurt, u vėrejtėn nё njё varg paraqitjesh publike pa unazat e martesės.
Numri i viktimave arriti nė 905 persona, pasi qė nė mėngjesin e ditės sė sotme u vranė edhe 15 palestinezė. Nė mesin e tė vdekurve ka 277 fėmijė, 95 gra dhe 92 pleq", konfirmoi Hasanein
Ndėr aktorėt suksesin mė tė madh e pati Kate Winslet. Protagonistja e "Titanikut" fitoi "Golden Globe" si aktorja mė e mirė dramatike nė "Revolutionary Road" dhe si aktorja mė e mirė jo protagoniste nė filmin "The reader". Aktori Mickey Rourke u v...
Nė luftėn kundėr Hamasit radikal islamik, Izraeli ka ritheksuar vendosmėrinė e vet pėr ta ndalur me mjete ushtarake goditjen e vazhdueshme me raketa tė vendbanimeve nė Izrael.
Me hyrjen nė fuqi tė kėtij vendimi pėrfitojnė mbi 700 mijė shtetas tė vendeve jashtė BE-sė qė jetojnė nė Zvicėr, nė mesin e tė cilėve edhe rreth 150 mijė shqiptarė ngase pjesa tjetėr kanė shtetėsi zvicerane
Gjermania sulmoi reagimin e kryeministrit britanik Gordon Braun ndaj krizės ekonomike si tė marrėzishėm dhe dekurajues, nė njė sulm tė papritur pėrderisa liderėt e BE-sė sot nė Bruksel po tentojnė tė shėrohen nga recesioni.
Nė SHBA ėshtė arrestuar sot guvernatori i shtetit tė Illionisit, serbo-amerikani Rod Blagoeviē, i akuzuar pėr keqpėrdorim tė detyrės dhe korrupsion.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio