Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Botė > Faqja 4
26 korrik-Kryetari i Tuz Khurmatu, Ali al-Huasaini, tha se njė sulmues vetėvrasės shpėrtheu jelekun e tij tė ngarkuar me eksploziv nė njė pishinė ku dhjetėra burra dhe fėmijė po notonin. Njė sulmues i dytė shpėrtheu eksplozivėt nė njė motor, nė hyrje tė pishinės, teksa viktimat po largoheshin.
20 korrik-Ngjarja ka ndodhur nė qytetin jugor Suruē, nė kufi me Sirinė, nė momentin kur nė qendrėn Federata e Socialistėve tė Rinj po zhvillohej njė aktivitet e ku tė pranishėm ishin rreth 300 vetė.
16 korrik-“Viktima ėshtė Hajrush Hoti, dhe ai ka ndėrruar jetė sot nė orėn 10 sipas kohėn tonė”.
14 korrik-Edhe pse aktori nuk e ka pranuar lidhjen zyrtarisht, por mediat nė Turqi ka disa muaj qė shkruajnė pėr kėtė lidhje.
14 korrik- Ai kishte mė pak se njė vit qė ishte vendosur nė kėtė post tė rėndėsishėm, por u ndėshkua pasi tregoi mungesė respekti dhe besimi tek lideri Kim Jong Un.
14 korrik-Ajo ėshtė qytetare amerikane dhe nuk ka akuza ndaj saj. Coronel ėshtė mbesa e Nacho Coronel, njė trafikant i njohur, qė u vra gjatė njė shkėmbimi zjarri me ushtrinė meksikane.
13 korrik-Sipas policisė italiane, Pezzella ka dalė nga shtėpia dhe ka filluar tė grindet me fqinjėt, tė cilėt ishin pronarė tė njė dyqani fruta-perimesh, pėr njė furgon qė sipas tij nuk ishte parkuar aty ku duhej.
7 orrik-Siē thonė mediat amerikane, ai hoqi kėmishėn e tij dhe u pėrgatit pėr tė kėrcyer, dikush e paralajmėroi atė, por ai e ka injoruar, dhe vetėm sa hyri nė ujė filloi tė bėrtas pėr ndihmė.
1 korrik-Pėr njė dekadė, Komisioni Europian ka qenė vazhdimisht duke punuar pėr tė ulur tarifat e roaming brenda BE-sė. Ēmimet pėr roaming thirrje, SMS dhe tė dhėnat kanė rėnė nė 80% qė nga 200
29 qershor-Mė shumė se 180 njerėz kanė lėndime serioze. Nė video nga vendi i ngjarjes shihet njė top i madh nė flakė qė papritur zgjerohet mbi parkun dhe dėgjohen njerėzit se si bėrtasin duke u larguar nėpėr flakė
23 qershor-«Kėtu kemi krejt ēfarė njihet nė Gjermani.» Nuk mungon asgjė, deri te «Milchnitte»-et dhe «Kellogg’s»-at. Nuk mungon asgjė, nėse aty-kėtu nuk ekziston ndonjė artikull, gjendet gjithmonė diēka e ngjashme si zėvendėsim.
23 qershor-Diku tjetėr nė kėtė video, militantėt e ISIS janė filmuar brutalisht duke vrarė tė burgosurit tė mbyllur nė njė makinė, duke i hedhur nė erė me raketa-hedhės, ndėrsa njė grup tjetėr i xhihadistėve kanė lidhur me zinxhir njė sėrė tė burg...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio