Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Botė > Faqja 2
9 Nėntor - Angad Paul, djali i miliarderit Lord Paul, vrau veten duke u hedhur nga shtėpia e tij, nė njė lartėsi prej tetė katesh.
08 Nėntor - Tė shtunėn, mė datė 31 tetor 2015, Forumi i tė Rinjve Muslimanė hapi solemnisht dyert e zyrės sė re nė Vjenė tė Austrisė.
08 Nėntor - Instituti i Mishit nė Amerikėn e Veriut ka reaguar ndaj njė deklarate tė Agjencisė Ndėrkombėtare tė Hulumtimit mbi Kancerin, IARC, qė klasifikonte mishin e kuq dhe atė tė pėrpunuar si “rreziqe” pėr kancer.
31 tetor - Aeroplani me 217 pasagjerė dhe 7 anėtarė tė ekuipazhit, i cili po fluturonte mga Sharm el-Sheik i Egjiptit pėr nė Shėn Petersburg tė Rusisė ėshtė rrėzuar nė afėrsi tė Qipros
29 Tetor - Kjo garė nė vijė tė drejtė zhillohet nė njė pistė nė Rusi ndėrmjet BMW M6 F13 me 800kf kundėr Audi S6 C7 me 560 kf dhe Mercedes-Benz C63 AMG me 700kf.
29 Tetor - Organizata Botėrore e Shėndetit, deklaroi se ndotja e ajrit ndikon vdekjen e parakohshme tė 7 milion personave nė vit.
29 Tetor - Eurodeputeja Doris Pack thotė se deputetėt shqiptarė me tė dhėna kriminale, po e prishin imazhin e Shqipėrisė nė botė.
23 tetor-Ndėrkohė, gazeta “Sud Ouest” shkruan se autobusi kishte pasagjerė tė moshuar, tė cilėt po iknin pėr pushime. Sipas kėsaj gazete, vetėm pesė persona kanė shpėtuar.
22 Tetor - Policia spseciale Ruse bėn tė pa mundurėn pėr zbulimin e njė grupi kriminal
19 Tetor - Nė rrjetet sociale janė publikuar pamje nga Siria, tė cilat me gjasė janė realizuar nga pjesėtarė tė Shtetit Islamik, ku tregohet momenti i goditjes me raketė tė njė helikopteri "Mil Mi-8", prodhim rus, pronė e Ushtrisė Siriane.
19 Tetor - Victoria Lopyreva ėshtė njė bukuroshe ruse, e cila ėshtė shumė e njohur nė vendin e saj.
11 Tetor - Turqia ka nisur sot tri ditė zie pas dy shpėrthimeve mė vdekjeprurėse, qė lanė tė vdekur sė paku 100 persona dhe qindra tė tjerė tė plagosur.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio