Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Botė
14 nėntor-“Franca nuk do tė jetojė nė paqe, pėr sa kohė sulmet vazhdojnė”, shprehen militantėt e ISIS.
14 nėntor-Nuk jepen shumė detaje, por raportohet se 2 pengmarrės janė vrarė, kurse pengjet janė liruar.
14 nėntor- Tė pranishmit nė “Stade de France” qė ndoqėn ndeshjen miqėsore mes Francės dhe Gjermanisė, qėndruan pėr mė shumė se 70 minuta duke ndjekur takimin mes ankthit dhe frikės pėr atė qė po ndodhte nė Paris.
14 nėntor-Sipas njoftimeve tė para autorėt e sulmeve kanė pėrdorur armė automatike AK-47, dhe bomba. Sipas dėshmitarėve nė sallėn e koncerteve, persona tė veshur nė tė zeza, hapėn zjarr ndaj spektatorėve, dhe pasi tė plagosurit binin nė tokė, ata ...
11 Nėntor - Rreth 1,600,000,000 filxhanė kafe konsumohen ēdo ditė nė botė. Miliarda njerėz janė tė varur nga ajo nė rutinėn e tyre tė pėrditshme. Dhe tani, shumė pak njerėz janė tė njohur me origjinėn e kėsaj pije tė gjithėpranishme.
11 Nėntor - Monedha e perbashket europiane ka shenuar nje tjeter renie te forte diten e djeshme ne tregun e brendshem, duke u kembyer me 138.43 leke, duke shenuar renie me 0.29 leke, ne raport me diten paraardhese. Euro perjeton nivelin me te ulet...
11 Nėntor - Eurodeputetja Ulrike Lunacek thotė se kreu i kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli ka vepruar mirė qė ka ftuar nė dialog opozitėn kosovare. Sipas saj, kjo ėshtė njė zgjidhje dhe pret qė opozita tė pėrgjigjen pozitivisht. E ripėrsėriti se n...
11 Nėntor - Mercedes-Benz ka diēka speciale pėr blerėsit dhe shitėsit e veturave klasike.
10 Nėntor - Shumica e vendeve qė morėn pjesė nė votim gjatė konferencės sė pėrgjithshme nė selinė e UNESCO-s nė Paris favorizuan anėtarėsimin e Kosovės.
09 Nėntor - Pėr dy javė qėndrimi nė Turqi, nė Samitin e Liderėve tė G-20, qė do tė mbahet nė datat 15-16 nėntor nė Belek tė Antalias, mbreti i Arabisė Saudite do tė harxhojė plot 18 milionė dollarė, pėrfshirė edhe shpenzimet pėr stafin.
9 Nėntor - Kur ambasadori i Serbisė kėrkoi qė vendimi tė shtyhet, ambasadori i Britanisė sė Madhe ka thėnė se ėshtė kundėr shtyrjes
09 Nėntor - Aktori shqiptar Blerim Destani ėshtė shpėrblyer me njė ēmim pėr tė arrituar nė karrierėn e tij si aktor.

Copyright © 2021 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio