Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 9
5 nėntor- Pas arrestimit dhe njė paraburgim tė shkurtėr A.SH ėshtė dėnuar pėr njė krim “vrasje”, dhe nė ora 22:30 minuta ėshtė dorėzuar nė burgun e “Idrizovės” nė Shkup.
5 nėntor-Sė shpejti ėshtė transferuar nė spitalin e Gostivarit dhe pas ndihmės mjekėsore, ėshtė lėshuar pėr kurim nė shtėpi.
05 Nentor - Sipas faktor.mk, ėshtė mėse e sigurt se Gruevski do ta respektojė atė qė ėshtė kontraktuar dhe nė dhjetor do tė tėrhiqet nga posti i kryeministrit
05 Nentor - Qeveria ėshtė duke marrė kredi nė emėr tė gazifikimit. Kredinė e fundit e morri nė emėr tė gazifikimit i cili do tė duhet tė pėrfshijė edhe rajonin e Tetovės dhe Gostivarit.
05 Nentor - Rrėmbimi dhe zhdukja e Remzi Hoxhės ėshtė bėrė objekt debati sot nė Kuvend. Deputeti socialist Erjon Braēe i kėrkoi deputetit Sali Berisha tė tregojė se ku janė eshtrat e biznesmenit Hoxha.
05 Nentor - “Jam i dėshpėruar qė isha pjesė e negociatave pėr arritjen e Marrėveshjes sė 2 qershorit dhe 15 korrikut, e cila ėshtė e qartė se u shkel.
05 Nentor -Nevzat Bejta : “Mund tė themi se ky ėshtė njė projekt jetik pėr qytetarėt e Gostivarit, pėr shkak se bėhet fjalė pėr pėrmirėsimin e rrjetit tė ujėsjellėsit nė qytetin e Gostivari
05 Nentor - Nuk dihet se sa raste janė ato, apo nėse dikush ka ofruar dėshmi plotėsuese, por prokurorja tha se ajo do tė pėrpiqet qė shtetit t’i kthejė paratė qė dyshohet tė jenė tė vjedhura
Ish gjenerali i UCK-sė sė Maqedonisė dhe kryetari i “UNITETIT”, Gėzim Ostreni pėr herė tė parė ka deklaruar se BDI ka pasur peshė tė madhe gjatė pjesėmarrjes nė qeverinė 2002-2006 nė kohėn e ish kryeministrave tė LSDM-sė , Branko Cėrvenkovski dhe ...
05 Nėntor - Alarmante janė shifrat pėr tė cilat flitet se vetėm viteve tė fundit po ndodhin shumė aborte nė rrajonin e Pollogut pėrfshirė kėtu mė sė shumti qytetin e Tetovės.
05 Nėntor - Me kėtė, ulje bėhen pėr barėrat pėr mjekim dhe barėrat qė qytetarėt i blejnė nėpėr barnatore.
05 Nėntor - Letėr e hapur kryetares sė Komunės sė Tetovės znj.Teuta Arifi, nga Nėnat tetovare pyesin Teuta Arifin: Pse nuk e mbajtėt premtimin?

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio