Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 8
08 Nėntor - Qyteti i lindjes sė kryeministrit tė Maqedonisė, Nikolla Gruevski, qyteti i Shtipit po kryeson edhe pėr kah numri i madh i vetėvrasjeve.
08 Nėntor - Lojrat e fatit i kanė shkaktuar vdekjen njė 63 vjeēari nė Gjevgjeli
7 nėntor-Nė orėt e mbrėmjes njė grup nė prezencė tė organeve policore me dhunė kanė hyrė nė kėtė objekt pėr tė cilin BFI-ja nė RM ka dhėnė leje pėr kryerjen e lutjeve ditore dhe i kanė demoluar tė gjitha sendet qė ishin nė brendi tė saj.
7 nėntor-Pas dy orėve kėrkim, Policia ka arritur ta vė nėn pranga tė riun nga Shqipėria. Bėhet fjalė pėr 39 vjeēarin Arian Disha, i akuzuar pėr dy vepra penale njė vjedhje tė rėndė dhe njė tentim vjedhjeje me arm
7 nėntor-Ndėrkohė qė edhe njė ekip i BFI-sė ėshtė nisur pėr nė Myftininė e Kumanovės pėr tė shqyrtuar rastin nė fjalė, ngase objekti bie nėn Myftininė e Kumanovės.
6 nėntor-Nga fillimi i vitit, nė rajonin e Gostivarit janė regjistruar 11 raste tė plumbave qorr. Nė njė rast, jetėn e humbi njė minoren, ndėrsa dy persona kaluan me lėndime. Nė tetė rastet tjera ėshtė shkaktuar dėm ndaj disa automobilave dhe inve...
06 Nentor - "Ne nuk kemi besim qė kjo marrėveshje tė realizohet por mbetet pėrgjegjėsi e atyre qė janė pjesė e bisedimeve pėrsa i pėrketė qeverisė”
6 nėntor-PPD shpreson se pas zgjedhjeve tė prillit 2016 liderėt e partive politike fituese nė zgjedhje do tė pėrkushtohen mė tepėr pėr agjendėn evro-atlantike se sa pėr interesat partiake
6 nėntor-Pėr emrat e dakorduar pėr ministra dhe zėvendėsministra nga radhėt e LSDM-sė, kryeministri Gruevski tha se ėshtė karakteristike se bėhet fjalė pėr emra tė theksuar partiak, qė sipas tij ėshtė mirė pėr shkak se kėshtu do tė ndėrmarrin pėrg...
6 nėntor- Karakteristikė tjetėr e kėtyre negociatave, qė nga Ligji pėr Prokurorinė Speciale gjer te Kodi Zgjedhor, ėshtė zgjėrimi i fushave tė pėrdorimit tė shumicės sė dyfishtė (Badinterit) dhe promovimi i parimit tė vendosjes me konsensus si dh...
6 nėntor-Tė gjithė kėto vendime kadrovike, siē sqaroi, janė harmonizuar pėr arsye se organet dhe trupat e LSDM-sė duhet t’i sjellin vendimet, pėrfundimisht Kėshilli qendror i partisė.
6 nėntor-Spasovski ėshtė sekretar i pėrgjithshėm i LSDM-sė, ndėrsa Remenska mban postin e nėnkryetares. Pėrveē tyre nė postin e zėvendėministrit tė financave ėshtė zgjedhur Kire Naumov, ndėrsa nė ate tė bujqėsisė, Lupēo Nikollovski.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio