Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 7
9 nėntor- Ndotja, gjegjėsisht koncetrimet janė mė larta gjatė orėve tė pasdites dhe gjatė natės. Kėshtu nė Tetovė maksimalisht janė matur 553 mikrkogramė, nė Karposh 400, Qendėr 350, Lisiēe 320, Rektorat dhe Miladinovcė nga 250, Manastir 200 dhe Koēan 144 mikrogram nė metėr katror
09 Nėntor - Shumica e shteteve muslimane si Arabia Saudite, Palestina dhe disa tė tjerė kanė votuar kundėr Kosovės nė Unesko
09 Nėntor - Rusia fitoi kundėr Shba-sė, Gjermanisė, Francės nė Unesko
9 nėntor- Incidenti nė tė cilin u lėndua mjeku ka ndodhur nė orėn 09:30 minuta nė repartin pė kirurgji abdominale. Mjeku, sipas burimeve tė spitalit, menjėherė pas incidentit ėshtė dėrguar nė sallė operacioni
9 Nėntor - Kur ambasadori i Serbisė kėrkoi qė vendimi tė shtyhet, ambasadori i Britanisė sė Madhe ka thėnė se ėshtė kundėr shtyrjes
09 Nėntor - Aktori shqiptar Blerim Destani ėshtė shpėrblyer me njė ēmim pėr tė arrituar nė karrierėn e tij si aktor.
9 Nėntor - Angad Paul, djali i miliarderit Lord Paul, vrau veten duke u hedhur nga shtėpia e tij, nė njė lartėsi prej tetė katesh.
9 nėntor-Kėshtu akuzojnė familjarėt e Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt nė lajmin e publikuar nga javorja “Fokus”.Dėshmia e tyre mbėshtetet tek fotot dhe video pamjet e publikuara nga grupi i armatosur, ku shihet qartė se Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj...
9 nėntor-Pėr momentin nė Spitalin Shtetėrorė po mbretėron njė koas i vėrtet. Tė gjithė pacientėt dhe personeli po evakuohen nga forcat policore. Jozyrtarisht mėsohet se shkak pėr incidentin ka qenė mosėprfillja e familjarėve nga ana e kir...
9 nėntor-Banorėt e Cėrnilishtes dhe Nerovės tė shqetėsuar me rrjedhėn e jetės shoqėrore dhe politike nė vend, si dhe tė zhgėnjyer nga partia nė pushtet ftuan Kryetarin e PDSH-sė, z.Menduh Thaēi pėr bashkėbisedim, me ē’rast fuqimisht i dhanė mbėsht...
08 Nėntor - Tė shtunėn, mė datė 31 tetor 2015, Forumi i tė Rinjve Muslimanė hapi solemnisht dyert e zyrės sė re nė Vjenė tė Austrisė.
08 Nėntor - Instituti i Mishit nė Amerikėn e Veriut ka reaguar ndaj njė deklarate tė Agjencisė Ndėrkombėtare tė Hulumtimit mbi Kancerin, IARC, qė klasifikonte mishin e kuq dhe atė tė pėrpunuar si “rreziqe” pėr kancer.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio