Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 6
Tetovė, 10 Nėntor - Lėvizja “Nėna dhe Fėmija” dhe “Eco Guerilla” i drejtohen me letėr tė hapur artistes shqiptare tė njohur botėrisht, sopranos Inva Mula. Dy organizatat nė letėr shprehin shqetėsimet pėr ndotjen enorme tė ajrit nė Tetovė.
10 Nėntor - Shqipėria nuk do tė marrė pjesė nė Sesionin e 9-tė tė Asamblesė Parlamentare tė Organizatės pėr Bashkėpunim Islamik (OBI), qė do tė zhvillohet mė 18-19 shkurt nė Teheran.
10 Nėntor - Mbrėmė rreth orės 20 nė autostradėn Tetovė-Shkup, njė kilometėr afėr mbikalimit pėr nė fshatin Trebosh, ka ndodhur njė aksident trafiku
10 Nėntor - Dje rreth mesditės, nė rrugėn lokale tė fshatit Balindol-Gostivar, ka ndodhur njė pėrplasje ku janė tė pėrfshirė njė makinė “Opel” me targa tė Gostivarit, i drejtuar nga Z.F. 53-vjeēar dhe tre vjeēar, qė tė dytė nga ky fshat.
10 Nėntor - Shumica e vendeve qė morėn pjesė nė votim gjatė konferencės sė pėrgjithshme nė selinė e UNESCO-s nė Paris favorizuan anėtarėsimin e Kosovės.
10 Nėntor - Sot nė Ambasadėn e Suedisė nė Shkup ėshtė realizuar njė takim mes kryetarit tė Lėvizjes, Bilall Kasami, dhe anėtarit tė Kryesisė Qendrore, Afrim Gashi me ambasadorin suedez, z. Mats Stefanson.
10 Nėntor - Ish zv ministri i shėndetėsisė, Vladimir Lazareviq me tė dhėnat e fundit po trondit Maqedoninė, pasi 600 deri 2000 pacient vdesin nė vit pėr shkak tė gabimeve tė mjekėve.
10 Nėntor - Shumica e mjekėve nė klinikat e Shkupit sot nė mėngjes kanė marė kėrcėnimet se do tė largohen nga puna dhe dėrgimin e tyre nė komisione disiplinore nėse nuk futen nė sallė operacioni, bėjnė tė ditur burime brenda spitaleve.
9 nėntor-Ne si organizatė qė veprojnė nė Tetovė dhe rrethinė, nė bashkėpunim me organizatat tjera kemi marrė pėrsipėr organizimin pėr mbledhjen e veshjeve dhe ushqimeve pėr fėmijė.
9 nėntor-“Ėshtė e papranueshme qė nė Qendrėn Klinike nė tė cilėn ēdo ditė hyjnė dhe dalin mijėra njerėz qė kėrkojnė ndihmė mjekėsore, dikujt t’i lejohet tė pėrdorė armė”, thuhet nė deklaratėn e LSDM-sė.
9 nėntor-Nė orėn 6:00 tė mėngjesit, do tė bėhet trajtimi rrugėve me substancėn, CMA AL 25 “KALCIUM MAGNEZIUM ACETAT”. Ky aktivitet i Komunės sė Tetovės do tė zgjatė disa ditė me radhė, ku do tė pėrfshihen tė gjitha akset rrugore dhe pritet qė nė k...
09 Nėntor - Pėr dy javė qėndrimi nė Turqi, nė Samitin e Liderėve tė G-20, qė do tė mbahet nė datat 15-16 nėntor nė Belek tė Antalias, mbreti i Arabisė Saudite do tė harxhojė plot 18 milionė dollarė, pėrfshirė edhe shpenzimet pėr stafin.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio