Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 5
11 nėntor-“Populli, cilin raport po e pret populli? Atė tė prokurores speciale!”, kėshtu ka shkruar nė profilin e saj nė facebook, Radmilla Shqerinska.
11 nėntor-Rilindja Demokratike Kombėtare fton tė gjith aktorėt politik vendas, qė e kanė sjellė vendin nė kėtė regres tė pakthyeshėm, tė pranojnė kėtė raport si prodhim direkt i sjelljes sė tyre, dhe tė mos fajėsojnė askėnd pėr kėtė raport tejet negativ pėrpos vetes sė tyre.
11 nėntor-Gjatė qėndrimit nė fshatin Balindoll, kryetari Nevzat Bejta u kumtoi banorėve tė kėtij lokaliteti investimet e radhės, siē ėshtė rregullimi i njė rruge si dhe ndėrtimi i rrethojės sė shkollės fillore.
11 nėntor- Ndėrsa nė ora 12.00 do tė hapet zyra rajonale e Ministrisė sė Bujqėsisė nė Komunėn e Bogovinės. Nė kėtė eveniment do tė marrin pjesė pėrfaqėsues tė pushtetit qendror dhe lokal.
11 nėntor-Stacionet e matjes tė Ministrisė sė Mjedisit Jetėsor dhe Planifikimit Hapėsinor kanė regjistruar koncentrim tė 196 mikrogramėve nė metėr kub tė PM grimcave te Rektorati nė Shkup, 110 nė Tetovė, 96 nė Lisiēe,, 84 nė Manastir, 78 nė Qendė...
Tetovė, 10 Nėntor - Rritja e ndotjes tė ajrit ambiental nė Komunėn e Tetovės theksoi nevojėn pėr tė rritur numrin e inspektorėve tė mjedisit jetėsor nė kuadėr tė inspektoratit komunal, kėshtu qė nga viti i kaluar numri i tyre nga 2 inspektor ėshtė...
10 nėntor-Anėtarėt e Komisionit pėr ankesa dhe tė Zyrės ekzekutive tė KEMM-it, tė cilėt do tė marrin pjesė nė kėtė prezantim, do tė promovojnė parimin e vetė-rregullimit, pėrvojat e deritanishme tė Kėshillit pėr etikė dhe bashkėpunimin me organe t...
Tetovė, 10 Nėntor - Nėse mė pyetni konkretisht se kur do tė bėhet pagesa, nuk mund t`ju them saktė, pėr shkak se do tė duhet tė bėhet rialokimi i mjeteve.Njė gjė mund ta them se mjetet do t`i marrin tash para apo pas vitit tė ri nuk mund tė them ...
10 Nėntor - Raporti sugjeron hetimin e plotė tė indikacioneve pėr keqpėrdorimet e mundshme qė dolėn nga materialet e pėrgjuara, pavarėsimi i gjyqėsorit, adresimi i problemeve me lirinė e shprehjes, pavarėsinė e shėrbimit publik. Gjithashtu Komisio...
10 nėntor-Shefi i shtabit qendror zgjedhor tė BDI-sė Bekim Neziri tha se vizita do tė realizohet atėherė kur pėr kėtė do tė vlerėsoj shtabi partiak zgjedhor
10 Nėntor - Nė varrezat e fshatit Arrnaqi tė Shkupit sot i jepet lamtumira e fundit gruas shtatėdhjetė vjeēare e cila ndėrroi jetė nė spitalin shtetėror nė Shkup, ku dyshohet se fajin kryesor e ka kirurgu Lubomir Ognjenoviq.
10 Nėntor - Nė gjashtėmujorin e konfliktit tė Kumanovės,ka reaguar ish kryetari i komunės ė Zhelinės, Qenan Aliu.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio