Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 4
11 Nėntor - “Kjo krizė ishte mė e thella qė nga disa vitet, dhe nė kėtė krizė BDI nuk ka qenė pjesė e kėsaj krize. Ne si BDI qė nga fillimi I bisedimeve kemi qenė si subjekt shumė konstruktiv, duke I nxitė tė dyja partitė maqedonase nė arritjen e njė marrėveshje, e cila do tė ishte njė plus I madh pėr vendin, por nė kėtė kontest ne si BDI kemi a...
11 Nėntor - Monedha e perbashket europiane ka shenuar nje tjeter renie te forte diten e djeshme ne tregun e brendshem, duke u kembyer me 138.43 leke, duke shenuar renie me 0.29 leke, ne raport me diten paraardhese. Euro perjeton nivelin me te ulet te saj qe nga korriku i vitit 2012, sipas te dhenave historike nga Banka e Shqiperise.
11 Nėntor - Visar Fida ministėr pa resor i Bdi-sė sot ka dorzuar dorėheqjen nga pozita.
11 Nėntor - Nė mbledhjen e grupit punues tė pėrbėrė nga pėrfaqėsues tė Komunės sė Gostivarit, Ndėrmarrjes Publike Komunale, Ministrisė sė Ambientit dhe planifikimit hapsinor dhe qeverisė sė Zvicrės, ėshtė aprovuar projekti pėr sistemin e furnizimi...
11 Nėntor - Studentė nga universitete nė tė gjithė vendin janė mbledhur nė sheshin para kryeministrisė, kėmbėkryq me thirrjet “S’ka mė heshtje, s’ka mė pritje por ka vetėm brohoritje, kundėr dhunės tarifore, kundėr dhunės policore”
11 Nėntor - Me tė mėsuar pėr aksionin qytetar “Meritojmė mė mirė”, vendosa tė kontribuojė me diēka personale. Njė pėrvojė e shėmtuar nga ato qė pėrsėriten pa ndėrprerė, pikėrisht pėr shkak tė qeverisjes sė papėrgjegjshme, tė keqe.
11 Nėntor - Eurodeputetja Ulrike Lunacek thotė se kreu i kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli ka vepruar mirė qė ka ftuar nė dialog opozitėn kosovare. Sipas saj, kjo ėshtė njė zgjidhje dhe pret qė opozita tė pėrgjigjen pozitivisht. E ripėrsėriti se n...
11 Nėntor - Mercedes-Benz ka diēka speciale pėr blerėsit dhe shitėsit e veturave klasike.
11 Nėntor - Dje njė foshnje ėshtė dėrguar ne spitalin klinik ne Manastir pa shenja jete nga prindėrit e tijė.
11 nėntor-Reformat sistemore duhet tė zbatohen, por njėkohėsisht, partitė politike nė Maqedoni, me ndihmėn e komunitetit ndėrkombėtar, duhet qė tė shohin mundėsinė e tejkalimit tė sfidės mė tė madhe me tė cilėn ballafaqohet Maqedonia, atė tė zgjid...
11 Nėntor - Kryeministri, Nikolla Gruevski gjatė 10 viteve tė fundit sa ėshtė kryeministėr i vendit ka harxhuar rekord 70 milion euro pėr reklamimin e punės sė tij.
11 nėntor- Si pasojė e kėsaj ka pasur dėme tė shumta materiale por fatmirėsisht nuk raportohet pėr tė lėnduar. Dėmtime kanė pėsuar edhe disa automjete tė parkuara pranė pikės sė karburantit. Gjatė dėshmisė sė dhėnė nė polici, Ēela ka thėnė se nuk...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio