Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 3
12 Nėntor - Prej 15 nėntor hyn nė fuqi detyrimi ligjor pėr posedim tė pajisjes dimėrore.
Tetovė, 12 Nėntor - Nė mėnyrė solemne nė Tetovė janė pėruruar punėt tek Hamami i vjetėr pėrkatėissht Galeria e Arteve Pamore e cila tėrėsisht ėshtė restauruar me ndihmė tė Agjencisė turke internacionale pėr bashkėpunim dhe zhvillim nė bashkėpunim me Ministrinė e Kulturės.
12 nėntor- Vet ministri i Arsimit Abdilaqim Ademi ka theksuar se kjo sallė do ti plotėsojė standardet dhe kriteret pėr disa disiplina tė sportit shkollor ku nxėnėsit dhe banorėt e Zhelinės do tė mund tė realizojnė aktivitete sportive dhe kultur...
12 nėntor-rsonat tani tė arrestuar e kanė blerė drogėn me ēmim 1900 euro pėr kilogram, kurse nė Strugė, Tetovė dhe Shkup e kanė shitur me ēmim deri pesėfish mė shtrenjtė”.
12 nėntor-Kėshtu gjatė vitit tė kaluar, Kosova ka pėrfituar 4 milionė euro donacione pėr ushtri, derisa Shqipėria kishte pėrfituar 2.6, Maqedonia 3.6, Serbia 1.8, Mali i Zi 1.2.
12 nėntor-Kontrolli nė portalet ėshtė imponuar pasiqė nė raportin e OSBE/ODIHR ishin vėrejt shkelje drastike nė raportimin e mediave nė procesin zgjedhor, qė ka ndikuar edhe nė vlerėsimet e pėrgjithshme pėr mediat.
12 nėntor- Krahas asaj, do ta vizitojė Institutin pėr film – Akademia filmike Ohėr, do tė marrė pjesė nė lėshimin nė pėrdorim tė rrugės sė rikonstruktuar “Risto Ēado” me kanalizim tė ndėrtuar fekal dhe trotoare nė lagjen Vidovishte dhe do tė mbaj...
11 nėntor- "Ne i kemi propozimet tona pėr harmonizimin dhe qetėsimin e raporteve ndėretnike, pėr dike ato propozime mund tė duken tė rėnda, propozimet do ti nxjerrim nė takimet e grupeve tė punės, ato propozime janė nė kuadėr tė platformės sė PDSH...
11 nėntor-Zėvendėsministra shtesė tė tyre do tė jenė ministrat e deritanishėm, Mitko Ēavkov nė MPB dhe Dime Spasov nė Punė dhe politikė sociale, tė cilėt njė ditė mė parė edhe dhanė dorėheqje nga pozitat e ministrit.
11 Nėntor - Incidenti i fundit nė Spitalin Shtetėror tė Shkupit ku familjarėt e njė pacienti tė revoltuar nxorėn revolėn dhe plagosėn kirurgun maqedonas, Lubomir Ognjenovic kanė nxjer nė shesh defektet e vėrteta tė mjekėve, konkretisht tė marrjes ...
11 Nėntor - Nė emisionin “Clik Plus”, nė TV21 – Maqedoni me gazetaren Anita Latifi, zėdhėnėsi i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI) Bujar Osmani, deklaroi se partia qė pėrfaqėson disa herė e ka lėshuar qeverinė me VMRO-DPMNE, duke aluduar nė i...
11 Nėntor - Rreth 1,600,000,000 filxhanė kafe konsumohen ēdo ditė nė botė. Miliarda njerėz janė tė varur nga ajo nė rutinėn e tyre tė pėrditshme. Dhe tani, shumė pak njerėz janė tė njohur me origjinėn e kėsaj pije tė gjithėpranishme.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio