Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 2
14 nėntor-Sipas njoftimeve tė para autorėt e sulmeve kanė pėrdorur armė automatike AK-47, dhe bomba. Sipas dėshmitarėve nė sallėn e koncerteve, persona tė veshur nė tė zeza, hapėn zjarr ndaj spektatorėve, dhe pasi tė plagosurit binin nė tokė, ata u afroheshin dhe i qėllonin pėrsėri, nė stil ekzekutimi. Tė shtėnat nė sallė zgjatėn 10-15 minuta.
13 nėntor-Tė gjitha veprimet tona nė periudhėn nė vijim do tė jenė nė funksion tė sigurimit tė cilėsisė dhe avansimit institucional tė shqiptarėve, u shpreh Ademi, duke paralajmėruar themelimin e dy fakulteteve nė kuadėr tė kėtij universiteti.
13 nėntor-Seanca e ardhshme pėr kėtė rast ėshtė caktuar pėr mė 2 dhjetor. Avokatėt e Zaevit ishin kundėr kėtij vendimi, sepse ata presin qė rastin "Puē" sė shpejti ta marrė pėrsipėr Prokurorja Speciale, Katica Janeva.
Tetovė, 13 Nėntor - Trupin e pajetė e ka gjetur vėllua i tė ndjerit, i cili mė pas ka njoftuar policinė dhe familjen. Policia nuk ka dalur me informacione rreth kėtij rasti, ndėrsa nė vendngjarje hetime kanė bėrė pjesėtarėt e SPB-sė dhe tė Prokuro...
13 nėntor-Kjo bėhet e ditur nė numrin e fundit tė revistės “Fokus”, e cila shkruan se informacionet e reja tė familjarėve tė tė rėnėve nga grupi i armatosur nė Kumanovė flasin se audoregjistrimi prej 3 orėve, ku dėgjohen zėrat e disa siē thuhet “f...
13 nėntor- Me pėrmbajtjen e telegramit tė njoftohen tė gjithė punėtorėt nė MPB", thuhet nė telegramin e nėnshkruar nga ministri i Punėve tė Brendshme Oliver Spasovski, i publikuar nė media. Nė funksionin e ministrit tė Punėve tė Brendshme Spasovs...
12 nėntor-“Me vetė faktin se BE i ka dhėnė edhe njė raport pozitiv Maqedonisė, ajo na ka dhėnė me kėtė njė mundėsi qė Maqedonia tė vazhdojė rrugėn e Integrimeve dhe njė pjesė e kėtyre meritave i takon edhe BDI-sė, e cila ka kontribuar, pėr tejkali...
Tetovė, 12 Nėntor - pas reagimeve tė shumta tė banorėve, Komuna e Tetovės pėrfundimisht ka filluar trajtimin e rrugėve me kalcium-acetat, masė pėr tė zbutur ndotjen e ajrit. Me kėtė metodė sipas institucioneve shėndetėsorė ndotja pritet tė ulet de...
Gjilan, 12 Nėntor - Dje njė trup gjykues i Gjykatės Themelore nė Gjilan shpalli fajtor tė pandehurin Lirim Jakupi, pėr njė vepėr penale tė vrasjes sė rėndė nė tentativė, nė lidhje me incidentin e tė shtėnave me armė nė Tetovė kundėr policisė maqed...
Tetovė, 12 Nėntor - Me moton “Unė jam mbrojtės i shėndetit tim” sot nė hapėsirat e shkollės fillorė “Liria” filloi implementimi i projektit “Si tė mbrohemi nga ftohja, ose gripi” projekt ky qė ėshtė paraparė tė realizohet me nxėnėsit e klasėve tė ...
Shkup, 12 Nėntor - Mjekėt e Qendrės klinike nė Shkup pėrmes protestės shprehėn pakėnaqėsinė pėr situatėn nė shėndetėsi dhe kėrkuan bashkėpunim mė tė madh me autoritetet shėndetėsore.
Tetovė, 12 nėntor - Rreth 2000 mijė hektarė tokė pjellore nė pjesėn e poshtme tė komunės sė Bogovinės dhe Bėrvenicės, nuk ka kanal pėr ujitje.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio