Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Faqja 1348
Me qėllim tė parandalimit tė shfaqjes sė dukurisė sė korupcionit,Komuna e Tetovės do tė hap linjė tė posatshme telefonike ku qytetarėt do tė kenė mundėsi tė lajmerohen pėr tė paraqitur keqpėrdorimet e kėtilla eventuale.
Komunikimi mes personave nga bashkėsitė e ndryshme etnike ėshtė i pashmangshėm, por kryesisht bazohet nė marrėdhėnie jo tė sinqerta dhe vetėm nga interesi, tregojnė hulumtimet "Afėr, e megjithatė tė largėt", qė u prezantua sot nė konferencėn "Tė drejtat e bashkėsive etnike nė Maqedoni".
Tetovarėt ngelin pa banesa sociale, ndėrtimet do tė fillojnė, nė Shkup, Ohėr, Prilep, Manastir, Gjevgjeli, Kėrēovė, Gostivar, e tjera por jo edhe nw Tetovw. Qeveria paralajmėroi se nė maj do tė fillojė tė ndėrtojė 1.000 banesa sociale dhe 320 ba...
Pas ndryshimeve tė fundit qė u bėnė nė Qeverinė e Republikės sė Maqedonisė , ku Partia Demokratike Shqiptare fitoi njė post ministror mė shumė, nga katėr nė pesė dhe pas emėrimit tė zėdhėnėsit tė partisė Xhelil Bajrami nė postin e ministrit tė e...
Shoqata e pedodontėve pranė shoqėrisė stomatologjike shqiptare, dje mbajti njė seminar postedukativ pėr stomatologji, nė sallėn e komunės sė Tetovės.Nė seminar ishin tė pranishėm mbi 300 stomatolog nga Maqedonia.
Me qėllim inkurajimin e pushtetit lokal dhe qendrat lokale pėr punėsim, nė pėrgatitjen e strategjive lokale pėr punėsim, ministria e punės dhe politikės sociale sot nė Tetovė realizoi konferencėn rajonale pėr politikėn e punėsimit.
Sėmundja pranverore e bletėve ishte tema e seminarit qė u realizua sot nė Komunėn e Tetovės. Ky seminar ka pėrqėllim pėrgatitjen e bletarėve pėr stinėn qė vjen dhe mbrojtjen nga kjo sėmundje apo parazit qė tmos vijė deri tė zhdukja e bletėve.
Tė njejtat me ligjin e rri dedikuar partive politike duhet qė validitetin e tyre ta konfirmojnė jo sikur ka qenė deri tani nė katėr vite po nė dy vite.. Egziston edhe njė ndryshim tjetėr sa I pėrket ligjit tė rri pėr partitė politike, pra fjala ė...
Arritje tė mėdha pėr njė periudhė tė shkurtėr kohore. Ishte kjo baza e preskonferencės sė sotme qė mbajti drejtori I qendrės mjeksore tė Gostivarit Betim Dauti.. Zotri Dauti nė kėtė takim me Gazetarėt, shpalosi edhe listėn e borxheve qė ka trashė...

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio