Televizioni Koha
Ballina > Lajme
15 nėntor-Panairi i librit shqip tani mė ka marrė karakterin e njė manifestimi tradicional kulturor nė qytetin e Tetovės, duke shtuar nė kėtė mėnyrė interesimin e lexuesit shqiptar nė kėto treva
15 nėntor- Kėshilli pėr Sigurim ka vendosur qė Armata e Republikės sė Maqedonisė (ARM) dhe Komiteti Drejtues tė ndėrmarrin tė gjitha masat e nevojshme nė rast tė ndryshimit tė situatės nė teren, mė konkretisht nėse kufizohet numri i migrantėve pėr hyrje nė shtetet e Evropės.
15 nėntor-Ndėrkohė ministri i Arsimit dhe Shkencės, Abdilaqim Ademi, sot kumtoi se me vendim tė Qeverisė, kėtij Universiteti do t’i shtohen edhe dy fakultete tė reja, Pedagogjiku dhe Bujqėsia, tė cilat do ta plotėsojnė mozaikun e tij shkencor.
14 nėntor- Nė kolegjium, siē informoi MPB-ja, ėshtė konstatuar se pėr momentin nuk ekziston kanosje konkrete pėr sigurinė e qytetarėve tė Republikės sė Maqedonisė dhe u miratuan disa konkluzione tė cilėt menjėherė do tė realizohen.
14 nėntor-“Tani e keni radhėn ju! Filloi lufta e shenjtė ndaj atyre qė janė pėrfshirė nė luftėn kundėr shtetit islamik. Do dridheni dhe do gjunjėzoheni para Allahut”, shkruhet nė mesazh.
14 nėntor-Vajza e tij mbrėmė rreth orės 17 duke shkuar nė shtėpi nga Zhelina ku qėndronte si mysafire, mė pas ajo ėshtė zhdukur nė drejtim tė panjohur.
14 nėntor-Franca dhe populli francez do tė pėrballojnė kėtė sulm mbi mėnyrėn tonė tė jetesės bashkė me tė gjithė neve qė rreshtohemi nė rradhėt e atyre qė duan paqė, tolerancė, bashkėjetesė dhe mirėkuptim, e jo urrejtje ndėrnjerėzore.
14 nėntor-Nė emėr tė Partisė Demokratike Shqiptare dhe nė emrin tim personal, mė lejoni tė ju shpreh ngushėllime tė sinqerta dhe tė solidarizohemi me dhimbjen e Juaj, familjarėve tė viktimave dhe tė plagosurve tė tjerė. Nė kėto moment tė vėshtira...
14 nėntor-“Franca nuk do tė jetojė nė paqe, pėr sa kohė sulmet vazhdojnė”, shprehen militantėt e ISIS.
14 nėntor- Ai ishte bėrė i famshėm qė nga projekti filmik “Treshi pėrsheshi”, i pėrbashkėt me Rasim Thaēi, apo i njohur si Cima, dhe Sevdai Radogoshin, i njohur si Qumili, shkruan Gazeta Express.
14 nėntor-Nuk jepen shumė detaje, por raportohet se 2 pengmarrės janė vrarė, kurse pengjet janė liruar.
14 nėntor- Tė pranishmit nė “Stade de France” qė ndoqėn ndeshjen miqėsore mes Francės dhe Gjermanisė, qėndruan pėr mė shumė se 70 minuta duke ndjekur takimin mes ankthit dhe frikės pėr atė qė po ndodhte nė Paris.

Copyright © 2019 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio