Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 5
11 Nėntor - Nė mbledhjen e grupit punues tė pėrbėrė nga pėrfaqėsues tė Komunės sė Gostivarit, Ndėrmarrjes Publike Komunale, Ministrisė sė Ambientit dhe planifikimit hapsinor dhe qeverisė sė Zvicrės, ėshtė aprovuar projekti pėr sistemin e furnizimit me ujė tė pijshėm nė Gostivar.
11 Nėntor - Studentė nga universitete nė tė gjithė vendin janė mbledhur nė sheshin para kryeministrisė, kėmbėkryq me thirrjet “S’ka mė heshtje, s’ka mė pritje por ka vetėm brohoritje, kundėr dhunės tarifore, kundėr dhunės policore”
11 Nėntor - Me tė mėsuar pėr aksionin qytetar “Meritojmė mė mirė”, vendosa tė kontribuojė me diēka personale. Njė pėrvojė e shėmtuar nga ato qė pėrsėriten pa ndėrprerė, pikėrisht pėr shkak tė qeverisjes sė papėrgjegjshme, tė keqe.
11 Nėntor - Eurodeputetja Ulrike Lunacek thotė se kreu i kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli ka vepruar mirė qė ka ftuar nė dialog opozitėn kosovare. Sipas saj, kjo ėshtė njė zgjidhje dhe pret qė opozita tė pėrgjigjen pozitivisht. E ripėrsėriti se nuk duhet pėrdor gaz lotsjellės e as vezė nė Kuvend.
11 Nėntor - Mercedes-Benz ka diēka speciale pėr blerėsit dhe shitėsit e veturave klasike.
11 Nėntor - Dje njė foshnje ėshtė dėrguar ne spitalin klinik ne Manastir pa shenja jete nga prindėrit e tijė.
11 nėntor-Reformat sistemore duhet tė zbatohen, por njėkohėsisht, partitė politike nė Maqedoni, me ndihmėn e komunitetit ndėrkombėtar, duhet qė tė shohin mundėsinė e tejkalimit tė sfidės mė tė madhe me tė cilėn ballafaqohet Maqedonia, atė tė zgjidhjes sė ēėshtjes sė emrit me fqiun tonė jugor.
11 Nėntor - Kryeministri, Nikolla Gruevski gjatė 10 viteve tė fundit sa ėshtė kryeministėr i vendit ka harxhuar rekord 70 milion euro pėr reklamimin e punės sė tij.
11 nėntor- Si pasojė e kėsaj ka pasur dėme tė shumta materiale por fatmirėsisht nuk raportohet pėr tė lėnduar. Dėmtime kanė pėsuar edhe disa automjete tė parkuara pranė pikės sė karburantit. Gjatė dėshmisė sė dhėnė nė polici, Ēela ka thėnė se nuk ka konflikte me persona tė tjerė nė zonėn ku banon.
11 nėntor-“Populli, cilin raport po e pret populli? Atė tė prokurores speciale!”, kėshtu ka shkruar nė profilin e saj nė facebook, Radmilla Shqerinska.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio