Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 4
12 nėntor- Krahas asaj, do ta vizitojė Institutin pėr film – Akademia filmike Ohėr, do tė marrė pjesė nė lėshimin nė pėrdorim tė rrugės sė rikonstruktuar “Risto Ēado” me kanalizim tė ndėrtuar fekal dhe trotoare nė lagjen Vidovishte dhe do tė mbajė takime me banorėt e lagjes.
11 Nėntor - Enzo Scifo, selektori i ekipit U-21 tė Belgjikės, ka kritikuar ashpėr Adnan Januzajn.
11 nėntor- "Ne i kemi propozimet tona pėr harmonizimin dhe qetėsimin e raporteve ndėretnike, pėr dike ato propozime mund tė duken tė rėnda, propozimet do ti nxjerrim nė takimet e grupeve tė punės, ato propozime janė nė kuadėr tė platformės sė PDSH-sė”. tha Thaēi.
11 nėntor-Zėvendėsministra shtesė tė tyre do tė jenė ministrat e deritanishėm, Mitko Ēavkov nė MPB dhe Dime Spasov nė Punė dhe politikė sociale, tė cilėt njė ditė mė parė edhe dhanė dorėheqje nga pozitat e ministrit.
11 Nėntor - Incidenti i fundit nė Spitalin Shtetėror tė Shkupit ku familjarėt e njė pacienti tė revoltuar nxorėn revolėn dhe plagosėn kirurgun maqedonas, Lubomir Ognjenovic kanė nxjer nė shesh defektet e vėrteta tė mjekėve, konkretisht tė marrjes sė ryshfetit.
11 Nėntor - Nė emisionin “Clik Plus”, nė TV21 – Maqedoni me gazetaren Anita Latifi, zėdhėnėsi i Bashkimit Demokratik pėr Integrim (BDI) Bujar Osmani, deklaroi se partia qė pėrfaqėson disa herė e ka lėshuar qeverinė me VMRO-DPMNE, duke aluduar nė inicimin e zgjedhjeve tė parakohshme nė Parlament, por se elektorati maqedonas sėrish ia ka dhėnė verdiktin partisė maqedonase qė nga viti 2006 drejton me qeverinė
11 Nėntor - Rreth 1,600,000,000 filxhanė kafe konsumohen ēdo ditė nė botė. Miliarda njerėz janė tė varur nga ajo nė rutinėn e tyre tė pėrditshme. Dhe tani, shumė pak njerėz janė tė njohur me origjinėn e kėsaj pije tė gjithėpranishme.
11 Nėntor - “Kjo krizė ishte mė e thella qė nga disa vitet, dhe nė kėtė krizė BDI nuk ka qenė pjesė e kėsaj krize. Ne si BDI qė nga fillimi I bisedimeve kemi qenė si subjekt shumė konstruktiv, duke I nxitė tė dyja partitė maqedonase nė arritjen e njė marrėveshje, e cila do tė ishte njė plus I madh pėr vendin, por nė kėtė kontest ne si BDI kemi arrit qė mos ta heshtim edhe ēėshtjen e emrit“, ka pohuar Bujar Osmani nė emisionin nė tv21.
11 Nėntor - Monedha e perbashket europiane ka shenuar nje tjeter renie te forte diten e djeshme ne tregun e brendshem, duke u kembyer me 138.43 leke, duke shenuar renie me 0.29 leke, ne raport me diten paraardhese. Euro perjeton nivelin me te ulet te saj qe nga korriku i vitit 2012, sipas te dhenave historike nga Banka e Shqiperise.
11 Nėntor - Visar Fida ministėr pa resor i Bdi-sė sot ka dorzuar dorėheqjen nga pozita.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio