Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 3
Gjilan, 12 Nėntor - Dje njė trup gjykues i Gjykatės Themelore nė Gjilan shpalli fajtor tė pandehurin Lirim Jakupi, pėr njė vepėr penale tė vrasjes sė rėndė nė tentativė, nė lidhje me incidentin e tė shtėnave me armė nė Tetovė kundėr policisė maqedone mė 24 dhjetor 2004.
Tetovė, 12 Nėntor - Me moton “Unė jam mbrojtės i shėndetit tim” sot nė hapėsirat e shkollės fillorė “Liria” filloi implementimi i projektit “Si tė mbrohemi nga ftohja, ose gripi” projekt ky qė ėshtė paraparė tė realizohet me nxėnėsit e klasėve tė ulėta.
Shkup, 12 Nėntor - Mjekėt e Qendrės klinike nė Shkup pėrmes protestės shprehėn pakėnaqėsinė pėr situatėn nė shėndetėsi dhe kėrkuan bashkėpunim mė tė madh me autoritetet shėndetėsore.
Tetovė, 12 nėntor - Rreth 2000 mijė hektarė tokė pjellore nė pjesėn e poshtme tė komunės sė Bogovinės dhe Bėrvenicės, nuk ka kanal pėr ujitje.
12 Nėntor - Prej 15 nėntor hyn nė fuqi detyrimi ligjor pėr posedim tė pajisjes dimėrore.
Tetovė, 12 Nėntor - Nė mėnyrė solemne nė Tetovė janė pėruruar punėt tek Hamami i vjetėr pėrkatėissht Galeria e Arteve Pamore e cila tėrėsisht ėshtė restauruar me ndihmė tė Agjencisė turke internacionale pėr bashkėpunim dhe zhvillim nė bashkėpunim me Ministrinė e Kulturės.
12 nėntor- Vet ministri i Arsimit Abdilaqim Ademi ka theksuar se kjo sallė do ti plotėsojė standardet dhe kriteret pėr disa disiplina tė sportit shkollor ku nxėnėsit dhe banorėt e Zhelinės do tė mund tė realizojnė aktivitete sportive dhe kulturore.
12 nėntor-rsonat tani tė arrestuar e kanė blerė drogėn me ēmim 1900 euro pėr kilogram, kurse nė Strugė, Tetovė dhe Shkup e kanė shitur me ēmim deri pesėfish mė shtrenjtė”.
12 nėntor-Kėshtu gjatė vitit tė kaluar, Kosova ka pėrfituar 4 milionė euro donacione pėr ushtri, derisa Shqipėria kishte pėrfituar 2.6, Maqedonia 3.6, Serbia 1.8, Mali i Zi 1.2.
12 nėntor-Kontrolli nė portalet ėshtė imponuar pasiqė nė raportin e OSBE/ODIHR ishin vėrejt shkelje drastike nė raportimin e mediave nė procesin zgjedhor, qė ka ndikuar edhe nė vlerėsimet e pėrgjithshme pėr mediat.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio