Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2250
Me qėllim inkurajimin e pushtetit lokal dhe qendrat lokale pėr punėsim, nė pėrgatitjen e strategjive lokale pėr punėsim, ministria e punės dhe politikės sociale sot nė Tetovė realizoi konferencėn rajonale pėr politikėn e punėsimit.
Sėmundja pranverore e bletėve ishte tema e seminarit qė u realizua sot nė Komunėn e Tetovės. Ky seminar ka pėrqėllim pėrgatitjen e bletarėve pėr stinėn qė vjen dhe mbrojtjen nga kjo sėmundje apo parazit qė tmos vijė deri tė zhdukja e bletėve.
Tė njejtat me ligjin e rri dedikuar partive politike duhet qė validitetin e tyre ta konfirmojnė jo sikur ka qenė deri tani nė katėr vite po nė dy vite.. Egziston edhe njė ndryshim tjetėr sa I pėrket ligjit tė rri pėr partitė politike, pra fjala ėshtė pėr nėnshkrimetqė me ligjin e vjetėr ka qenė tė mblidhen 500 nėnshkrime kurse me ligjin e rri partitė politike nė ēdo dy vjet tė sjellin nga 1000 nėnshkrime pėr tė vazhduar punėn e tyre...
Arritje tė mėdha pėr njė periudhė tė shkurtėr kohore. Ishte kjo baza e preskonferencės sė sotme qė mbajti drejtori I qendrės mjeksore tė Gostivarit Betim Dauti.. Zotri Dauti nė kėtė takim me Gazetarėt, shpalosi edhe listėn e borxheve qė ka trashėguar nga ish drejtori dhe sasinė qė pėr katėr muaj e gjysmė ka arritur ta shlyejė, e qė arrinin deri nė 20 pėrqind nga shum a e pėrgjithshme. Drejtori I spitalit tė Gostivarrit nė takimin e...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio