Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2249
Filluan punėt rreth zgjerimit tė lumit nė fshatin Poroj, i cili vite me rradhė rezikon banorėt e kėtij vendbanimi por edhe fushat mė gjėrė tė pollogut. Aktiviteti ėshtė ndėrmarė nga qeveria me kėrkesė tė deputetit tė kėtij fshati Daut Rexhepit. Kjo u bė deklaruan nė kėtė aktivitet si pasojė e mos kėrkimit pėr tu bėrė njė punė e kėtiullė nga ana e Komunės sė Tetovės.”Njė kohė tė gjatė kemi kėrkuar qė komuna tė bėjė njė gjė tė tillė mi...
Sot ėshtė dita ndėrkombėtare e kryqit tė kuq. Me kėtė rast nė qytetin tonė nuk u bė ndonjė manifestim i veēantė nga ana e kryqit tė kuq por tė njejtėt gjatė vizitės sonė i gjetėm duke punuar, bile nė njė ambient pak mė tė frekuentuar se sa ditėve tė tjera. Gjatė bisedės tonė me sekretarin e organizatės Komunale tė kryqit tė kuq Qatip Besimi, i njejti tha se ne kemi zgjedhur qė kėtė ditė tė punojmė.
Dje nė fshatin Kalishtė u vendos gurėthemeli i xhamisė sė re, nė vendin ku mė parė gjendej xhamie e vjetėr.Sipėrfaqja e xhamisė sė re kap njė hapsirė prej 200 metra katrorė.Nė manifestimin fetar tė djeshėm nė kėtė fshat morrėn pjesė reis ulema Sulejman efendi Rexhepi kryetar i BFI-sė, muftynia i muftynisė sė Gostovarit, Shaqir efendi Fetahu dhe hoxhallarė tjerė, nga ky rajon.. Gjatė njė interviste tė dhėnė pėr televizionin Koha, R...
Kohė mė parė filluan punimet nė lagjen Kongresi i Manastirit, ku nė plan ishte rregullimi i kanalizimit fekal dhe atmosferik si dhe bekatonizimi i rrugės nė gjatėsi prej 800 metra.Kėto punė kanė pėrfunduar dhe pėr tė parė se ēka ėshtė punuar sot nė teren kishte dalė vetė prefekti i komunės sė Tetovės Hazbi Lika bashkė me disa pėrfaqėsues tė komunės.Sipas Likės , kėsaj lagje i ėshtė premtuar qysh nė fillim tė mandatit se do tė rregul...
Nė njėrėn nga filialat e Procredit Bankės nė Tetovė, mbrėmė u realizua njė ekspozitė e piktorėve tė vendit nė bashkėpunim me bankėn nė fjalė. Nė kėtė ekspozitė merrnin pjesė katėr artistė me punimet e tyre grafike. Qėllimi I kėsaj ekspozite ishte ndihmesa nė aktivitetet kulturore tė artistėve vendas.
Me qėllim tė parandalimit tė shfaqjes sė dukurisė sė korupcionit,Komuna e Tetovės do tė hap linjė tė posatshme telefonike ku qytetarėt do tė kenė mundėsi tė lajmerohen pėr tė paraqitur keqpėrdorimet e kėtilla eventuale.
Komunikimi mes personave nga bashkėsitė e ndryshme etnike ėshtė i pashmangshėm, por kryesisht bazohet nė marrėdhėnie jo tė sinqerta dhe vetėm nga interesi, tregojnė hulumtimet "Afėr, e megjithatė tė largėt", qė u prezantua sot nė konferencėn "Tė drejtat e bashkėsive etnike nė Maqedoni".
Tetovarėt ngelin pa banesa sociale, ndėrtimet do tė fillojnė, nė Shkup, Ohėr, Prilep, Manastir, Gjevgjeli, Kėrēovė, Gostivar, e tjera por jo edhe nw Tetovw. Qeveria paralajmėroi se nė maj do tė fillojė tė ndėrtojė 1.000 banesa sociale dhe 320 banesa pėr ēifte tė ri bashkėshortore, tė cilat pritet tė pėrfundojnė nė tremujorin e parė tė vitit 2009.
Pas ndryshimeve tė fundit qė u bėnė nė Qeverinė e Republikės sė Maqedonisė , ku Partia Demokratike Shqiptare fitoi njė post ministror mė shumė, nga katėr nė pesė dhe pas emėrimit tė zėdhėnėsit tė partisė Xhelil Bajrami nė postin e ministrit tė ekologjisė nė vend tė Imer Aliut, pasi qė ky I fundit u emėrua ministėr pa resor dhe zėvendės kryeministėr pėr implementimin e marrėveshjes sė Ohėrit, posti I zėdhėnėsit tė partisė shqiptare...
Shoqata e pedodontėve pranė shoqėrisė stomatologjike shqiptare, dje mbajti njė seminar postedukativ pėr stomatologji, nė sallėn e komunės sė Tetovės.Nė seminar ishin tė pranishėm mbi 300 stomatolog nga Maqedonia.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio