Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2248
Rasti ka ndodhur me mes tė orės nė praninė e mėsimdhėnėsit, kur njė nxėnės i vitit tė dytė, sė bashku me njė shok tė tij, hyn nė mes tė orės dhe rahin nxėnėsin B.S, nxėnės i vitit tė parė, po nė kėtė shkollė Rasti ka ndodhur rreth orės 19.00, nė gjimnazin e Tetovės, te objektet e ish shkollės sė mjekėsisė dhe pėr kėtė rast ėshtė njoftuar edhe policia e Tetovės
Tė rrinjtė nuk kanė shumė besim nė institucionet e shtetit, kanė njė qėndrim kritikė ndaj arsimit nė tė cilėn mungojnė punėt praktike. Pozitivisht shihet nė Unionin Evropjan dhe anėtarėsimin nė NATO, kurse papunėsinė dhe korrupcionin e shohin si problem madhorė tė lėmit tė ekonomisė. Kjo ėshtė vetėm njė pjesė e hulumtimit tė pritjeve tė tė rrinjėve tė realizuar nga instituti pėr demokraci, me theks tė veēantė arsimin. Nėse ndalemi n...
Njė delegacion i ambasadės franceze nė Maqedoni, udhėhequr nga atasheu Gerard Leyzieux, dje qėndruan nė njė vizitė pune nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės, ku u takuan me shefin e zyrės pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare, Senad Abdulin dhe profesor Shefki Lumėn. Nė kėtė takim ndėr tė tjera mysafirėt u njoftuan me punėn e Universitetit Shtetėror tė Tetovės, ndėrsa me theks tė veēantė u bisedua pėr programin studimor gjuhė dhe letėrsi ...
Qyteti universitar i Tetovės, ėshtė nikoqir i Panairit Arsimor Ballkanik qė mbahet mė 21, 22 dhe 23 Maj 2007, nė ambientet e Qendrės Kulturore tė Tetovės (Pallatit tė Kulturės.) . Qėllimi i organizimit tė Panairit Arsimor Ballkanik nė Tetovė, ėshtė komunikimi i drejtėpėrdrejtė me Universitetet qė tė njohtojmė me atė cfarė ofrojnė nė programet e tyre pėr studentėt e ardhshmė, pėr studime postdiplomike. Po ashtu studentėt e ardhshėm ...
Pata nderin qė tė jemė nė panairin e Tetovės i cili ėshtė si shpirti i sipėrmarėsisė nė kėtė regjion. Por nuk janė vetėm prodhimet e kėtushme por gjithashtu edhe dizajni teknologjik dhe llojllojshmėri e tyre. Ne besojmė fuqimisht se ekziston njė potencial vėrtet i lartė i krijimit tė vendeve tė reja tė punės, tė kėto ndėrmarje tė vogla dhe tė mesme. Ne kemi shum shembuj ne europė tė ndėrmarjeve tė vogla dhe tė mesme tė cilat kanė lu...
Filloi simpoziumi shkencorė i shoqatės sė stomatologėve shqiptarė tė Maqedonisė. Kėsaj radhe shoqata e kirurgėve oral dhe maksilofacial, tė shoqatės sė stomatologėve pėr dy ditė radhazi nė Kodėr tė diellit do tė trajtojnė tema tė kirurgjisė orale dhe maksilofaciale. Nė kėtė simpozium tė ftuar ishin profesorė nga shqipėria, Kosova, Gjermania dhe Italia, tė cilėt me punimet e tyre do tė kontribuojnė nė zhvillimin e kėsaj lėmie.. Kryet...
Franca e pas zgjedhjeve presidenciale. Kjo ishte tema e ligjeratės sė sotme tė profesorit tė akademisė diplomatike tė Vjenės Mishel Culin. Ligjerata u zhvillua me studentėt e Universitetit Shtetrorė tė Tetovės, kurse nė ekipin me profesor Cullin, ishin edhe dy politikologė tė cilėt jepnin pėrgjigjet e studentėve tė interesuar mbi zhvillimet nė Francė. Kjo ėshtė njė temė shum e rėndėsishme, franca nuk ėshtė si Amerika, franca ėshtė s...
Nė kuadėr tė ditėve tė hapura tė Universitetit shtetrorė tė Tetovės, mbrėmė u realizua edhe njė hepening pėr maturantėt e vendit dhe tė jashtėm qė mėsojnė nė vendin tonė. Me iniciativė tė Unionit tė Studentėve tė USHT-sėø dje party u organizua nė hapsirėn e universitetit, ku tė rrinjtė u argėtuan mė muzikė dhe valle nga njė numėr i madh i kėngėtarėve. USHT-ja ėshtė e hapur pėr tė gjithė dhe oferta jonė ėshtė e gjėrė dhe me standard...
Edhe njė gjigant iu shtua tregut tė maqedonisė. Fjala ėshtė pėr hapjen solemne tė fabrikės pėr prodhimin e tullave MIKELI, tė fshatit Poroj. Nė mėnyrė solemne me bashkėpunėtorė partnėr afarsitė, dhe tė ftuar tė tjerė sot u lėshua nė pėrdorim kjo fabrikė. Pėrndryshe Mikeli ėshtė e regjistruar qė nga viti 1990, dhe derimė tani, ajo ka arritur njė sukses tė mrekullueshėm. Pronari i kėsaj ndėrmarjeje Zilbear Ramani u shpreh i kėnaqur dh...
Sfidat e eurointegrimit, kjo ishte tema e debatit te sotem universitarė qė u organizua nė USHT. Debati universitarė u inicua nga alianca rinore e Tetovės, nė bashkėpunim me universitetin shtetrorė tė Tetovės. Sa i pėrket vendit tonė dhe hapėrimit tė tė njejtit drejt evropės konkretisht nė lėminė e arsimit, Rektori i USHT-sė, zotri Sadi Bexheti u shpreh.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio