Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2247
Tė enjėtenėshtė mbajtur mbledhja e kryesisė qendrore e Partisė pėr Prosperitet Demokratik, ku anėtarsia e kėsaj partie ka marrė vendim qė t`ua marrė mandatin dy deputetėve.Edhe pse sipas paralajmėrimeve tė kėsaj partie se mbledhja duhej tė mbahej gjatė ditės sotme, ku duhej tė bėhej e ditur se kush do tė jetė Ministri i ardhshėm i kėsaj partie nė qeverinė e Nikolla Gruevskit.Megjithatė gjatė ditės sė sotme zėdhėnėsi i kėsaj partie ...
Aksionet e inspektorėve ndėrtimorė vazhdojnw, nė tė cilat nė tri ditėt e fundit pėrfundoi shembja e disa objekteve me dinamit nė Shkup, ėshtė mėnyra se si duhet njė Qeveri tė luftojė kundėr mafisė urbane, tha kryeministri Nikolla Gruevski duke u pėrgjigjur nė pyetjen e deputetit Boris Kondarko nė kuadėr tė seancės sė 46-tė kushtuar pyetjeve tė deputetėve. "Diēka qė tolerohej nė tė kalurėn, nga ardhja e kėsaj Qeverie nuk tolerohet mė.
Kemi pat kontakte me LRSD, edhe njėjherė duhet tė shkojė te kryeminsitri pėr tė gjutur zgjidhje, tha nėnkryetari i shoqatės Isen fetai.Nėnkryetari i kėsaj shoqate deklaroi se vullnet i mirė ekziston pėr tu zgjidhur ky problem por me punė konkrete nuk ka.. Sot nė qendrėn sportive tė tetovės,u mbajt mbledhje informative me antėtarėt e ish punėtorėve tė ndėrmarrjeve tė falimentuara dhe punėtorėve me mbi 25 vjet stazh pune dhe status tė...
Dita botėrore kundėr pirjes sė duhanit, 31 maj kėtė vit shėnohet nėn slloganin "Krijoni dhe kėnaquni nė mjedis ku ėshtė 100 pėr qind pa tym tė cigares". Dita kundėr duhanpirjes shėnohet qė nga viti 1998 me qėllim qė tė theksohet pėr rreziikun dhe dėnimin qė e shkakton pirja e duhanit. Sipas OBSH-sė, pėr ēdo vit nga pasojat e dėmshme tė tymit tė duhanit nė botė vdesin rreth pesė milionė njerėz. Lidhja pėr parandalim nga alkoolizmi, ni...
Ndėrmarrja publike komunale e Tetovės edhe krahas ankesave tė banorėve tė bashkėsisė lokale "Dardania" mbetet nė vendimin qė stacioni pėr ngarkimshkarkim tė ndėrtohet nė lokacionin e pėrcaktuar nė afėrsi tė saj. Sipas dokumentacionit tė pėrgatitur, stacioni i ri do tė gjendet nė dalje tė qytetit, nė anėn e djathtė tė autostradės Tetovė-Shkup, nė afėrsi tė kthesės pėr Gostivar. Ky vend ėshtė nė pronėsi tė njėsisė sė punės tė NPK "Parq...
Filloi aktiviteti i etnoqendrės Balkanika nė bashkėpunim me organizatėn franceze Karitas, me kampanjėn kundėr armėve tė lehta. Projekti filloi nė Komunėn e Bogovinės, konkretisht nė ish selinė e kėsaj komune nė fshatin kamjan. Arsimtarė, nxėnės dhe prindėr tė ftuar nė kėtė manifestim degjuan ligjėratat e organizatorėve si dhe anėn zyrtare, atė tė Ministrisė sė Punėve tė brendėshme. Kampanja internacionale do realizohet deri mė 7 qe...
Nė marrėveshjen e shkruar nga ana e Misionit tė Bashkimit Evropian nė Shkup dhe ambasadės Amerikane , parashihet qė tė rregullohet statusi i tė pėsuarve nga konfilti i armatosur i vitit 2001. Burime anonime brenda BDI-sė, i thanė televizionit Koha se nė marrėveshje ka pesė pika tė cilėt duhet tė realizohen nga ana e qeverisė dhe pėr tė gjitha kėto pika ekziston afat i caktuar.”Nė dokument i cili ėshtė shkruar nga faktori ndėrkombėt...
Benzina tani e tutje do tė shitet pėr 2,5 denarė mė shtrenjtė, ndėrsa dizeli dy denarė mė shtrenjtė. Sipas vendimit qė e mori Komisioni rregullator pėr energjetikė, ēmimi i benzinės MB-96 prej 67,50 pėr qind pėr litėr do tė rritet nė 70 denarė pėr litėr, BMB-91 nga 64 nė 66,50 denarė, BMB-95 nga 64,50 nė 67 denarė dhe BMB-98 prej 65,50 denarėve do tė rritet nė 68 denarė pėr litėr. Ēmimi i dizelit nga 49,50 denarė pėr litėr shtrenj...
Sot nga organet e punėve tė brendėshme ka qenė pėr tė bėrė ekspertizėn ku dėmi ėshtė vlerėsuar mbi 5000 euro. Zjari qė ka kapluar dje shkollėn Istigball, ka djegur makina shkrimi, kompjutorė, telefon faks, si dhe orendi tjera tė zyrave qė kanė qenė afėr njėra tjetrės, qė i ka kapluar zjari shkak i rrufesė dhe instalacionit tė vjetėr elektrikė. Digjen dy zyra tė shkollės fillore “Istigball”, tė Tetovės. Shkaktar, Rufeja dhe instala...
Nė mėnyrėn mė tė ėmbėl, Milani, ka marrė hak, ndaj Liverpulit, nė ndeshjen e mbrėmshme nė stadiumin Spiridon Luis, nė Athinė.Mbi 70, mijė tifoz tė fudbollit, kishin zbarkuar nė tribunat e stadiumit nė athinė pėr tė parė heronjtė e tyre, Kaka e Zherard.Dilema e Anēelotit se kush do tė fillojė ndeshjen nė sulm , Oliveira, Xhilardinjo, apo veterani Inzagi, para ndeshjes, ka qenė e madhe, megjithatė, Don Karlo, ka zbarkuar nė fushė Mist...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio