Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2245
Ministri i ekologjisė Xhelil Bajrami sot vitioi rajonin e Tetovės, kontretisht Komunėn e Bogovinės, dhe dy fshatra tė tjerė, Kamjan dhe kaloimthi edhe fshatin Zherovjan. shkaku i vizitės ishte takimi me banorėt e kėtyre fshatrave, dhe njohja mė pėrsėafėrmi me problemet eventuale me tė cilat ballafaqohen kėta banorė. Nė takimin qė zotri Bajrami patri me banorėt e fshatit Bogovinė, ju pėrgjigj disa pyetjeve tė banorėve, ndėr ...
Shumica parlamentare me shumicė votash ka emėruar Abdurraman Memetin pėr ministėr tė ri tė Pushtetit Lokal, opozita shqiptare dhe ajo maqedonase, BDI dhe LSDM kanė votuar kundėr. Nė kėtė mbledhje nuk munguan akuzat e ndėrsjella opozitė-pushtet
Ministrat e Punėve tė Brendshme tė Maqedonisė dhe Kosovės Gordana Jankullovska dhe Blerim Kuqi nė takimin e sė hėnės nė Shkup u dakorduan qė tė vendosen patrulla tė pėrbashkėta nė kufij ndėrmjet tė dyja vendeve dhe njė sėrė masash tjera kundėr kriminalitetit Sipas Jakullovskės, tė dyja ministritė do ta avancojnė bashkėpunimin nė luftėn kundėr kriminalitetit nė korniza rajonale. Jankullovska tha se ėshtė bėrė fjalė edhe pėr krijimin...
Nė UEJL ėshtė sot njė memorandum bashkėpunimi me Akademinė pėr trajnimin e gjykatėsve dhe prokurorėve public me nismėn e dekanit tė Fakultetit Juridik tė Universitet. Rektori Alajdin Abazi deklaroi pėr se ėshtė nėnshkruar marrėveshjen me Akademionė qė ėshtė formuar nė Maqedoni pėr trajnimin e gjykatėsve dhe prokurorėve public dhe qė pėrbėhet prej dy pjesėve e para prej tė cilave ėshtė pėrgatitja sė bashku pėr fillimin e nj...
Kėshilli pėr radiodifuzion i Republikės sė Maqedonisė sot ka ndarw lejet pėr kryerjen e veprimtarisė radiodifuzive 114 shoqatave tregtare radiodifuzive.Kjo wshtw realizuar nw mwnyrw solemne ku nw mesin e kwtyre shoqatave licencw nwntwvjetore i wshtw ndarw edhe televizinonit Koha
Maqedonia vitin e kaluar shėnoi numėr tė zmadhuar tė lidhjes sė martesave, qė vlerėsohet tė jetė numri mė i madh gjatė dhjetė viteve tė fundit, si dhe rėnie tė numrit tė shkurorzimeve. Kėtė e tregojnė tė dhėnat mė tė reja tė Entit shtetėror pėr statistikė lidhur me numrin e lidhjes dhe prishjes sė martesave nė Maqedoni pėr vitin 2006. Vitin e kaluar janė lidhur 14 mijė e 908 martesa, qė ėshtė pėr 2.8 pėr qind mė shumė krahasuar me ...
ka shumė tė interesuar, por ky opsion nuk ėshtė nė plan tė parė. “Mė duhet tė them njė fakt interesant e gjithė Evropa ka sot ndoshta pesė fabrika pėr riciklim fondet ndėrkombėtare kėrkojnė treg nė ato vende tė vobekta qė tė bėjnė fabrikė tė kėtillė”, ka thėnė Hasani. Mirėpo, kjo do tė bjerė nė barrė tė qytetarėve dhe ne nuk jemi nė gjendje tė lejojmė kėtė, thotė ai.
Organizata komunale e Kryqit tė Kuq nė Tetovė bashkėpunim me shėrbimine transfuzilogjisė pranė spitalit tė Tetovės, me rastin e ditės botėrore tė dhurimit tė gjakut sot nė hapėsirat e kryqit tė kuq tė Tetovės, organizuan njė aksion pėr dhurim vullnetar tė gjakut.Kėtij aksioni deri nė momentin e vizitės tonė, i janė pėrgjigjur vetėm 12 persona, numėr ky i vogėl pėr njė aksion dhe pėr njė qytet me mbi 200 mijė banorė. Samet Ademi, ...
Kaluan 100 ditė qėndrimi para qeverisė, tė punėtorėve tė falimentuar. Tė njetėt po pėrjetojnė ditė tė kėqija por me njė pikė shprese se do ju kryhet ēėshtja dhe njė ditė do tė gėzojnė edhe ata pensionin apo plotėsimin e kėrkesės sė tyre. Isen Fetai, kryetar i shoqatės sė tė falimentuar tė Tetovės tha se ne kemi kaluar njė fazė tė gjatė duke qėndruar nėpėr tenda dhe askush as edhe njė ndihmė nuk na ka ofruar, duke e ditur se jemi tė ...
. Rrethohet me tel parcelw shtetrore nw bllokun urban 61. nga kush ende nuk dihet, kurse banorwt ankohen nga ky akt, duke thwnw tw njetwt se kjo wshtw e paraparw pwr parqe dhe gjelbwrim, dhe fwmijwt nuk kanw se ku tw luajnw. Vendi wshtw rrethuar ditwn e dielw nga disa persona tw panjohur sipas banorwve, kurse shkaku i rrethimit nuk dihet.. Tw njejtwn gjw e pohojnw edhe organet komunale. Udhwheqwsi i sektorit pwr planifikim hapsino...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio