Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2244
ndėrpritet greva 29 orėshe e profesor Ruhi Bakiut nė UEJL. Sipas tij ėshtė arritur kompromisi pėr hetimin e rasteve eventuale tė nepotizmit. Me kėtė rast rektorati i ka lėshuar edhe njė njoftim ku bėhet me dije pėr formimin e komisionit hetues.
1468 ėshtė numri i studentėve tė pranuar nė afatin e parė nė Universitetin shtetrorė tė Tetovės. Kurse numri i pėrgjithshėm i paraparė me konkurs ėshtė 4265 studentė. Nė fakultetin e shkencave humane dhe arteve janė pranuar nė kėtė afat gjithsej 517 studentė, Matematikonatyrorė 200 studentė janė pranuar kurse janė paraparė 820. nė shkencat aplikative janė paraparė tė pranohen 320 kurse janė pranuar nė kėtė afat 120 tudentė.
Nė Tetovė shitėsit e tregut nuk janė tė organizuar nė shoqata tė veēanta qė tė luftojnė sė bashku pėr tė drejtat e tyre Thonė se shumė shpejt ndėrrohen edhe njerėzit qė i marrin tezgat me qira. Ata shitės qė njė kohė mė tė gjatė kanė tezgė nė treg, pajtohen tė paguajnė paushall, mirėpo jo edhe tė pėrdorin arka fiskale dhe pėr ēdo prodhim tė nxjerrin llogari fiskale. Dyshojnė se kjo akoma mė shumė do t'ua ulė punėn.
Pėrfaqėsues tė komisionit pėr vlerėsimin e dėmeve nga fatkeqėsitė elementare nė komunėn e Tetovės vizituan familjet qė mbeten pa kulm mbi kokė pas zjarrit tė javės sė kaluar. Mė 14 maj, shtėpitė e Sali Ademit, Sefedin Dautit dhe Daut Dautit u dogjėn tėrėsisht, ndėrsa njė shtėpi tjetėr, pjesėrisht. Qefali Avzija, kryetar i komisionit komunal pėr vlerėsimin e dėmeve nga fatkeqėsitė elementare, informoi sė komisioni ka vėrtetuar se tre ...
Liderėt e partive politike edhe gjatė takimit tė sė martės nuk arritėn tė gjejnė marrėveshje rreth reformave gjyqėsore, respektivisht miratimin e ligjit pėr Prokurorin Publike. Nė kėtė takim kanė marrė pjesė tė gjithė liderėt e partive parlamentare, pėrveē Bashkimit Demokratik pėr Integrim, e cila ka bojkotuar takimin e liderėve, ndėrsa partia shqiptare nė pushtet ėshtė pėrfaqėsuar nga sekretari i pėrgjithshėm, Ruzhdi Matoshi. Pas ta...
Dy ditė para fillimit tė festivalit folklorik burimor, Sharri Kėndon, i cili do tė mbahet nė qendrėn pėr kulturė nė Tetovė, sipas anėtarėve tė kėshillit organizativ janė bėrė tė gjithė pėrgatitjet e nevojshme tė kėtij fetsivali.
Rektori i universitetit tė Gracit nga Austria bashkė me disa bashkėpunėtorė tė tij, sot vizituan Universitetin shtetrorė tė Tetovės, ku u pritėn nga rektori Sadi Bexheti.
Bashkimi Demokratik pėr Integrim(BDI) ka vlerėsuar se pas marrėveshjes me VMRO-DPMNE, situata politike nė vend po komplikohet. Kjo parti ka fajėsuar VMRO-nė pėr mungesė vullneti dhe jo korrektėsi nė qasje tė marrėveshjes. “Marrėveshja pėr dialogun politik pėrmban tema tė ndjeshme. Aty parashihet detyrimi pėr miratim nga ana e Kuvendit tė ligjit pėr pėrdorimin e gjuhėve dhe gjetjen e zgjidhjeve institucionale pėr veteranėt e UĒK-sė. Q...
Ende tė pakompenzuara dėmet e shtėpive nė fshatin Llacė tė Tetovės. Mbi 60 shtėpi tė demoluara gjatė konfliktit tė 2001, gati gjshtė vite enden nėpėr gjyqe dhe vetėm sa bėjnė ekspertiza, kurse punė konkrete nuk ka ende. Gjykatėsi kėrkon zvoglim tė shumės, deklarojnė banorėt. Pėr kėtė kanė kėrkuar edhe njė ekpsertizė, tė ciėn duhet ta paguajnė nga 300 euro tė dėmtuarit e luftės sė 2001. avokati i paditėsve thotė se puna ka mbetur tek ...
Qeveria pėrveē ujsjellsit tė Tetovės si projekt mė madhor ka edhe projekte tė tjera tė cilėt do tė realizohen nė tė ardhmen, apo mė mirė thėnė pėr tė cilat projekte ministria pėr Transport dhe Lidhjeje ka vullnet tė mirė pėr realizimin e tė njejtave, kėtė e konfirmoi dje zėvendės ministri i transportit Skender Palloshi.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio