Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2243
Sulmohet dhe ndalohet tė kryej detyrėn e tij zyrtare polici. Rasti ka ndodhur nė qytetin tonė. Fjala ėshtė pėr personin S.J. i lindur nė vitin 1968 banorė i Tetovės. Rasti ka ndodhur mė 17 gusht tė kėtij viti, kur personi S.J. ėshtė ndaluar nga polici pėrshkak tė vozitjes pa rryp tė sigurisė dhe pa drita. Pasi e ndalon polici personi S.J. fillon tė qortohet duke e goditur policin qė ka qenė duke kryer detyrėn..
Ministri i Ekologjisė Xhelil Bajrami tė shtunėn vizitoi Zhelinėn, nė kuadėr tė projektit tė qeverisė mė afėr qytetarėve. Vizita e sė shtunės kishte tė bėjė me njohjen e mė pėr sė afėrt me problemet e banorėve tė fshatrave nė Komunėn e Zhelinės, ndėr tė cilėt si mė kryesorė ėshtė problemi i ujėsjellėsit.
Rreth dhjetė zjarre ende janė aktiv nė teritorine Maqedonisė ka njoftuar qendra pėr menaxhim me kriza.Zjarr nga teritori i Shqipėrisė ėshtė hudhur nė teren tė keq pėr shuarje nė regjionin e Ohėrit dhe pėrhapet nė drejtim tė Lubanishtės.Nė shuarjen e zjarrit ka vepruar njė helikopter por bėhet fjalė pėr njė hapėsirė tė madhe.Nė teren janė 41 persona dhe vlerėsohet se do tė vihet nė kontroll.
Nw mbledhjen e kryesisw qendrore tw PDSH-sw u bisedua pwr takimin e tw hwnws ndwrmjet e pwrfaqwsuesve tw partive politike dhe tw kabinetit Branko Cwrvenkovski dhe u vendos qw PDSH-ja qw tw mos merr pjesw nw kwtw takim pwr disa arsye.
Nė universitetin e evropės juglindore nė Tetovė, sot u mbajt njė akademi pėrkujtimore kushtuar dhjetė vjetorit tė ngjarjeve tė Gostivarit.Nė kėtė akademi ishin tė pranishėm profesorė, pjesėmarrės direkt nė kėto ngjarje, analist dhe studentė.Rufi Osmani, prefekt i Gostivarit nė vitin 1997, i cili edhe u arrestua aso kohe sot thotė se asgjė nuk ka ndryshuar nga ajo kohė dhe unė vazhdoj ti mbaj qėndrimet e mija qė i kam pas edhe atėherė.
Elenovski nė mėnyrė indirekte ka lėnė kė nėnkuptohet se kazerma e qyteit nuk do t`i jepet USHt-sė, por e njejta do tė shpallet nė tender ndėrkombėtar pėr tu invetsuar nė qyetet.”Kjo kazermė do tė dedikohet pėr hapje tė ndonjė biznesi e jo pėr atė qėllim dhe vendimin e fundit e sjell qeveria, ne duhet me gjithė faktorėt nė vend qė tė shohim perspektivat dhe vlerėsojmė se nė mes tė qytetit do tė ishte mė mirė tė bėhet njė invetsim kapi...
Nga njė korriku i kėtij viti ka hyrė nė fuqi ligji i ri pėr komunikacion. Ky ligj parashef dėmine drakonike. Por kėtė e kėrkon legjislativa e shteteve anėtare tė Unionit Evropjan. Ligji i ri parashef qė nė rast tė gabimit nė komunikacion, vozitėsit i jepet thirje pėr pagesėn e gjobės, dhe i njejti ėshtė i obliguar qė gjobėn ta paguajė nė afat prej 8 ditėsh siē e parashef ligji, deklaroi pėr Televizionin Koha Lulzim Shabani, zėdhėnės...
Rritet numri i aplikuesve pėr pasaportata e reja. Qytetarėt cdo ditė e mė tepėr kėrkojnė pasaporta si shkak i ardhjes sė mėrgimtarėve por edhe koinēidimit tė periudhės me atė tė pushimeve. Vetėm gjatė muajit prill janė dhėnė 620 pasaporta tė reja, nė muajn maj ky numėr trefishohet duke arritur nė 1582 ndėrsa nė muajin qershorė numri i kėrkesave pėr pasaporta tė reja ka arritur nė 2438.
“Golgota Shqiptare”-pjesa e parė, ėshtė titulli mė i ri i librit qė jep dėshmi pėr organizatėn ilegale politike kombėtare Liria-me autor Ismet Krosi.Autori i kėtij libri i cili ėshtė edhe publicist, njė kohė tė gjatė ka mbledhur fakte dhe argumente pėr ata tė cilėt vepruan nė ilegalitet gjatė periudhės sė komunizmit.Doktor Nebi Dervishi, thotė se cdo monografi duhet qė tė mbėshtetet nė materialin faktografik dhe kėtė parakusht e plot...
.”Apeloj qė nevojtarėt tė mos japin asnjė cent ma tepėr sa ėshtė e caktuar me ligj pėr marrjen e pasaportės dhe nė raste tė tilla tė lajmėrojnė nėpunėsit dhe kundėr keqpėrdoruesve do tė meren masa, pasi qė ligji u mundėson qė ata tė pajisen me pasaportė pas asnjė problem, ndėrsa apeloj tek qytetarėt e Tetovės, tė cilėt jetojnė dhe veprojnė kėtu qė nė rast se nuk u duhen me urgjencė dokuementacionet e udhėtimit tė njejtit tė kenė kon...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio