Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2242
Shkėndija 79 pas disfatės qė pėsoi nga Pelisteri, javėn e kaluar, kėtė tė dielė nė stadiumin e qytetit nė Tetovė, do tė pėrballet me ekipin e Sileksit, nga Kratova.Sipas sekretarit gjeneral tė klubit, Hasan Tahiri, ndeshja do tė fillojė nė orėn 16 e jo sic ishte paralajmėruar nė ora 16.30.Futbollistėt Tetovarė, nė kėtė ndeshje sipas tahirit, do tė kenė pėrkrahjen e tifozėve mė tė zjarrtė tė klubit Bllistėt.Trajneri Qatip Osmani, dhe...
Skuadra e renovės, nga Xhepēishti, tė dielėn , do tė takohet me ekipin e Pobedės, nė Prilep.Nė taborin e gipspunuesve, mbizotėron atmosferė e mirė, pas fitores sė javės sė kaluar ndaj makedonija Gjorce Petrovit, nė Tetovė.Drejtuesit e klubit tė Renovės, presin rezultat pozitiv, nga ky takim, pasi qė nė Prilep, nuk kanė ndėrmend tė mbrohen.Do tė luajmė futboll ofanziv dhe do tė mundohemi qė tė nxjerrim rezultat pozitiv nga kjo ndeshje...
dje pas dite para qendrės tregtare “Javor” nė Gostivar. Bėhet fjalė pėr Neim Jusufin, i cili ka gjetur vdekjen nga dora e 42 vjeēarit, Afrim Alili, gjithashtu nga Gostivari.
Me kėtė arritėm qė kėtij grupi tė rrinj, t`iu sigurojmė vendimet e punės.Nė tė ardhmen do tė ketė edhe iniciativa konkrete qofshin politike apo ekonomike tė cilat do ti bėjmė publike nė kohėn e duhur dhe me kėtė do tė vazhdojmė nė kontiunitet ti mbajmė dhe realizojmė premtimet e dhėna, nė favor tė popullatės”, theksoi Hoxha.
Rrugėt e qytetit tė Tetovės, vazhdojnė tė jenė arenė e ndeshjeve tė trafikut.8 persona kanė humbur jetėn nga njė janari i kėtij viti, nė aksidentet e trafikut, tregojnė statistikat e Sektorit pėr punė tė Brendėshme nė Tetovė.Numri i pėrgjithshėm i aksidenteve tė komunikacionit, nga njė janari e deri mė 15 gusht ka arritur shifrėn rekorde prej 1252 ndeshje trafiku, vetėm nė teritorin e Tetovės.
Ministria e Punėve tė Brendshme gjatė gjashtė muajve tė kaluara ka zbuluar 168 raste tė tregtisė ilegale me drogė, me ē'rast ka konfiskuar rreth gjysmė toni narkotikė tė ndryshėm, vlera e sė cilės nė narko-tregun e vendit ėshtė vlerėsuar rreth 91 milionė euro.Gjatė zbulimit tė rasteve, janė gjetur edhe konfiskuar gjithsej 486 kilogramė e 707,69 gramė kokainė, 173 kilogramė e 291 gramė marihuanė, tetė kilogramė e 607 heroinė, 400 gram...
Edmondi, ėshtė 12 vjeēar, dhe ka braktisur shkollėn pėr tė fituar kafshatėn e gojės, trotuareve tė qyteit.Atė mund ta gjesh nė qendrėn e re tregtare e mė pas, mund tė rastisish nė fund tė qyteit, nė semaforė.Megjithatė, jeta plot halle e mundime atė e ka bėrė shumė dinak.Ka zgjdhur njė mėnyrė tjetėr, oėr tė fituar tė holla.Ai, bėn lloj lloj akrobacione pėr ata qė e “qerasin”, me dhjetė denarė.Nė vapėn mė tė madhe ai i braktisėn, tė g...
Duke patur parasysh se sipas ligjit pėrvec arsimit fillor edhe ai i mesmi ėshtė i obligueshėm, nė tė kundėrtėn parashihen ndėshkime, zotri Bajrami, ėshtė i revoltuar pėr procedurat e stėrgjatura, tė lodhshme dhe qė kushtojnė shumė.Ai pėrmes mediumeve reagon qė tė bėhen intervenime dhe tė shqyrtohet, nga kompetentėt nė kėtė pjesė tė ligjit sidmos nė nostrifikimin e dėftesave pėr fėmijėt qė vijnė pėr tė vazhduar shkollimin nė vendlindje.”
Kryetari i Bashkėsisė sė Njėsiteve tė Vetėqeverisjes Lokale (BNJVL) Andrej Petrov sot dėrgoi apel deri te Qeveria e Republikės sė Maqedonisė qė ta prishė vendimin qė shtėpia e nxėnėsve nė Gostivar tė transformohet nė shtėpi studentore."Shtepitė studentore nga 1 shtatori do tė kalojnė nė duart e autoriteteve vendore
Vendimi pėr transferimin e konviktit tė Gostivarit nė konvikt studentėsh dhe marrja e kompetencave nė kėtė drejtim ėshtė sjellė pasi nė kėtė institucion arsimor janė kryer keqpėrdorime dhe malverzime tė mėdha nga ana e Nevzat Bejtes. Kėto janė akuzat e ministrit tė Arsimit dhe Shkencės, Sulejman Rushiti, i cili para gazetarėve tė martėn, ka informuar se tė premten do tė bėhet promovimi i objektit tė ri tė njė Fakulteti tė USHT-sė qė ...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio