Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2241
Tetovė, 6 Nėntor - Nė 12 shkollat e mesme dhe 7 fillore nė Tetovė, veē mė ka filluar furnizimi me lėndė djegėse. Nė komunėn e Tetovės, thonė se furnizimi me lėndė djegėse ka filluar qysh para 10 ditėve.”Furnizimi me lėndė djegėse, (naftė), ka filluar nė kohėn e paraparė ku shkollave dhe institucioneve tjera u janė ndarė nga 5 ton naftė”, thotė pėrgjegjėsi pėr arsim nė komunėn e Tetovės. Njė ndėrmarrje nga Tetova e ka fituar tender...
Mė 17 nėntor nė restoran Elektra nė Tetovė, do tė mbahet manifestimi tradicional “Gruaja e shkathtė”, qė organizohet nga ana e shoqatės joqeveritare gruaja e shkathtė.Ky manifestim ka karrakter multinacional, sepse marrin pjesė gra nga tė gjitha pėrkatėsitė kombėtare nė vend. Sipas kryetares sė shoqatės joqeveritare Gruaja e shkathtė , nė kėtė manifestim do tė marrin pjesė 25 pėrfaqėsuese nga tė gjitha qytetet e maqedonisė. Ndėrkaq,...
Nje delegacion i Komitetit Evropian pėr Ēėshtje ekonomiko-sociale sot zhvilloi njė takim pune me kryetarin e komunės sė Gostivarit Nevzat Bejta. Qėllimi i delegacionit tė pėrbėrė nga Miklosh Barabas nėnkryetar dhe Cveto Stantic dhe Loic Defaje anėtarė tė Komitetit ishte tė informohen me zhvillimet ekonomike nė kuadėr tė klimės sė pėrgjithshme politike nė rajonin e komunės sė Gostivarit si njė nga komunat mė tė mėdha nė Republikėn e ...
Maqedonia ka realizuar pėrparim nė reformat ekonomike, por ende ėshtė i domosdoshėm progresi nė plotėsimin e kritereve politike, thuhet nė raportin e Komisionit Evropian pėr pėrparimin e Maqedonisė, tė publikuar sot nė Bruksel.Nė raport nė mėnyrė tė pėrgjithshme vlerėsohet se vendi ka bėrė progres nė implementimin e Marrėveshjes sė stabilizim-asociimit. Lufta kundėr korrupsioni ėshtė theksuar si mė e suksesshme.
Tetovė, 6 Nėntor- Njė delegacion i Universitetit AAB (Arena e Arsimit Bashkėkohor), nga Prishtina ka qėndruar nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės (USHT). Delegacioni nga Prishtina, nėn udhėheqjen e zėvendės rektorit prof. Dr Masar Stavileci, delegacioni i AAB-sė ėshtė pritur nga prorektori pėr arsim nė USHT, prof. Dr Agim Shabani dhe dekani i fakultetit juridik prof. Dr Musli Halimi. Temė kryesore e takimit ka qenė bashkėpunimi ndė...
Tridhjetė e dy vjecari, S.A, nga fshati Tearcė, nė mėngjesin e sė hėnės ka shtėnė me plumb nė kėmbėn e tij tė majtė mbi gjunjė, sepse prindėrit e tė dashurės sė tij, 25 vjecares, L.M, nuk i kanė lejuar qė ai tė martohet me atė, njoftoi Ministria e Punėve tė Brendėshme. Sipas informatave tė policisė, personi, S.A me veturėn e tij, “Shevrolet spark”, ka shkuar nė fshatin Orashė qė tė kėrkojė tė dashurėne tij pėr grua.
Kanė vazhduar takimet nė komunėn e Tetovės, nė mes tė gazetarėve dhe pėrfaqėsuesve komunal.Sot para gazetarėve ishte i pranishėm drejtori i ndėrmarrjes publike komunale Tetova – Tetovė, Hajrullah Hasani. Gazetarėt janė intersuar pėr temat qė kanė tė bėjnė me ujin e pijshėm, restrikcionet e ujit, punimet e ujėsjellėsit tė ri dhe inkasimi i taksave komunale. Lidhur me cėshtjen e inkasimit e taksave komunale, kreu i NPK-sė, deklaroi se...
Kryesia qendrore e BDI-sė edhe njė herė ka rikonfirmuar qėndrimin e saj se pėrkrah fuqishėm zgjidhjen e statusit final tė Kosovės nė pėrputhje me planin e Presidentit Ahtisari. Me kėtė rast, Kryesia shprehu shqetėsim ndaj tendencave pėr tė prolonguar definimin e statusit tė Kosovės dhe nė veēanti idetė e ndryshme tė ndarjes sė saj, duke i vlerėsuar ato si tė papranueshme dhe tė dėmshme si pėr vetė Kosovėn po ashtu edhe pėr stabil...
Ēėshtjet e sigurisė mė shumė nuk janė prioritet pėr qytetarėt nė Maqedoni. Ka optimizėm tė vėmendshėm dhe anketat e fundit tė IRI-t tregojnė shpresė mes qytetarėve nė Maqedoni pėr njė jetė mė tė mirė, vlerėsoi Linzi Lojd, drejtor rajonal pėr Evropė pranė Institutit Republikan Ndėrkombėtar nė intervistėn pėr Zėrin e Amerikės nė gjuhėn maqedonase.
Universiteti shtetrorė i Tetovės edhe me njė objekt tė ri. Fjala ėshtė pėr objektin nė fshatin Banjicė tė Gostivarit, tė cilin zyrtarisht sot ia dorėzoi ministri i Arsimit Sulejman Rushiti, rektorit tė USHT, prof.dr. Sadi Bexheti. Nė kėtė objekt do tė funksionojė fakulteti i shkencave tė aplikuara, edhe katėr drejtime Mekatronika, Inxhinieria ekonomike Ndėrtimtaria dhe Arkitektura. Nė kėtė objekt sipas rektorit tė USHT sė studentėt ...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio