Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2240
Kryetari i komunės sė Tetovės Hazbi Lika, njė ditė pas pėrfundimit tė aksionit policor nė Brodec dėrgoi apel deri te organet kompetente, organizatat joqeveritare dhe Kryqi i Kuq t'u ndihmojnė banorėve tė fshatit, tė cilėt kanė nevojė pėr ushqim dhe ilaēe."Apeloj qė situata nė fshat tė kthehet nė normale. Pas deklaratave tė MPB-sė se aksioni me sukses ka pėrfunduar, kėrkojmė tė tėrhiqen nga fshati qė jeta sėrish tė kthehet nė normale"...
Tetovė, 8 nėntor - Gjendja nė Brodec dhe nė fshatrat tjera tė Malėsisė sė Tetovės pas aksionit tė djeshėm policor kundėr grupit tė armatosur, sot ėshtė e qetė.Ekipet mediumeve nga vendi dhe nga jashtė sot janė lėshuar qė tė vizitojnė kėtė fshat, nėn pėrcjelljen e policisė. Edhe ekipi i televizionit koha ishte nė kėtė fshat malor.Policia edhe mė tej ėshtė e pranishme nė terren dhe ka pika kontrolli nė akset rrugore drejt Brodecit, Ve...
Ministria e Brendshme e Maqedonise ka publikuar emrat e tė vrarėve nga radhėt e grupeve tė armatosura, tė cilėt janė Ramadan Shiti, Hisni Ahmeti, Bekim Mehmeti, Ferat Shahini, Imer Gavazi, Fidan Fejzullahu. Zėdhėnėsi i MPB-sė, Ivo Kotevski tha se tė gjitha kėta persona tė involvuar nė akte kriminale janė vrarė dje gjatė pėrleshjes sė armatosur nė fshatin Brodec.Sipas tė dhėnave tė para tė policisė, Ramadani Shiti, njė nga udhėheqėsit...
Ditė mė parė Partia pėr Prosportitet Demokratik respektivisht Prosporiteti Rinor ka reaguar nė lidhje me refuzimin e kėrkesės sė kėsaj parite qė t’I lejohet mbajtja e Kuvendit tė rregullt tė kėsaj strukture rinore tė PPD-sė nė sallėn e Kuvendit komunal. Refuzimi i autoriteteve tė Komunės tė Tetovės ka qenė banal dhe tepėr absurd. Arsyetitmi pėr kėtė refuzim ka qėnė se “PPD-sė nuk i lejohet tė pėrdorė sallėn e kuvendit tė Komunės”. ...
Pas aksionit tė djeshėm tė Ministrisė sė punėve tė Brendėshme tė Maqedonisė, kundėr grupit tė armatosur tė udhėhequr nga Lirim Jakupi dhe Ramadan Shiti, ekipi i televizionit Koha nė orėt e pasditės, sė tė mėrkurės qėndroi nė fshatin Brodec, konkretisht deri nė hyrje tė fshatit, ku ishin edhe tė stacionuara forca tė Policisė.Sė pari nė fshat nga ana e policisė janė lejuar tė hyjnė pėrfaqėsuesit e OSBE-sė, ndėrsa ekipet e gazetarėve...
Gjashtė pjesėtarė tė grupeve tė armatosura janė arrestuar nė aksionin e sotėm policor nė fshatin Brodec, nė Malėsinė e Sharrit, informoi ministrja e Punėve tė Brendshme, Gordana Jankullovska.Sipas tė dhėnave tė para tė MPB-sė, nė kėtė aksion humbėn jetėn katėr pjesėtarė tė grupeve tė armatosura. Identiteti i viktimave dhe tė arrestuarve ėshtė duke u vėrtetuar dhe duhet tė jetė gati deri nė fund tė ditės. Sipas MPB-sė, nuk ka civilė o...
Mė 06.11.2007, komuna e Tetovės ka refuzuar kėrkesėn e Partisė pėr Prosperitet Demokratik respektivisht Prosperitetit Rinor qė t’i lejohet mbajtja e Kuvendit tė rregullt tė kėsaj strukture rinore tė PPD-sė nė sallėn e Kuvendit komunal, ” theksohet nė njė reagim tė PPD-sė.Mė tej nė reagim thuhet se refuzimi i autoriteteve tė komunės tė Tetovės ka qenė banal dhe tepėr absurd.”Arsyetitmi pėr kėtė refuzim ka qėnė se “PPD-sė nuk i lejohet...
Klubi futbollistik Renova nė takimi kthyes nė kuadėr tė 1/8 final tė kupės republikane kundėr Napredoku nė Kėēovė thuajse se e ka tė kryer plasmani pėr nė raundin tjetėr tė kupės, pasiqė “Bardhė e Kaltėrtit” para dy javėsh kanė krijuar njė epėrsi mjaft tė lartė 5:1 kundėr Napredokut. Trajneri I Renovės Bylbyl Sokoli nga takimi kundėr Napredokut shpresonė qė futbollistet e tijė ta pėrserisin lojė kundėr Rabotniēkit. Kapiteni I Renovės...
Tetovė, 6 Nėntor - Pėrfaqėsues tė Stacionit Policor nė fshatin Tearcė, Kryetari i komunės sė Tearcės Rami Qerimi, pėrfaqėsuesi i OSBE-sė, Karl Underold dhe tė gjithė kryetarėt e bashkėsive lokale, qė gravitojnė nė komunėn e tearcės, kanė marrė pjesė nė njė mbledhje me pikėn e vetme tė rendit tė ditės “Shqyrtimi i situatės sė sigurisė nė teritorin e komunės sė Tearcės”. Nė fillim para tė pranishėmve foli kryetari i komunės sė Tearcės,...
Tetovė, 6 Nėntor - Fondacioni Konrad Adenauer nė bashkėpunim me Fondacionin Eduardo Frei ka mbajtur nė seri trajnimesh nė fushėn e komunikimin politik. Kjo ka tubuar pėr tre ditė me rradhė nė Mavrovė forumet rinore te partive djathiste tė PDSH-sė dhe tė VMRO-sė, konkretisht degėt dhe nėndegėt e kėtyre forumeve tė zonės sė gjashtė elektorale. Njėri nga pėrfaqėsuesit e PDSH-sė qė ka marrė pjesė nė njė seminar tė tillė trajnimi Zulf...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio